Xbox One aktualizowany pod kątem Windows 10 i kompatybilności wstecznej

Microsoft zapowiedział na targach E3 kompatybilność wsteczną Xbox One, a dziś przyszła pora na spełnienie obietnicy. Konsola zostanie także przygotowana pod kątem streamingu gier na Windows 10.

Xbox One otrzyma aktualizację mającą ok. 2 GB. Jednak nowe funkcje nie będą dostępne od razu. Wspomniany streaming gier na Windows 10 będzie możliwy dopiero od 29 lipca, kiedy to zadebiutuje stabilna wersja najnowszego systemu operacyjnego Microsoftu. Ma on działać na każdym urządzeniu z tym systemem, wymagana jest jednak specjalna aplikacja, którą oczywiście będzie można pobrać za darmo

Polska strona Xbox One

Polska strona Xbox One

Natomiast kompatybilność wsteczna, pozwalająca korzystać na Xbox One z gier pod Xbox 360, będzie już przygotowana, ale... gracze skorzystają z niej dopiero za jakiś czas. Oprócz tych dwóch nowości - a właściwie przygotowań do obsługi nowych funkcji - nie pojawiają się żadne istotne zmiany w firmware konsoli. Rozsyłanie aktualizacji Xbox One będzie trwało cały dzień (8 lipca 2015), więc jeżeli jak na razie jej nie macie, wypada uzbroić się w cierpliwość.