Xbox One and a Half: czy Microsoft pracuje nad "odświeżoną" konsolą?

Microsoft nic nie wie o planach Sony dotyczących konsoli PlayStation 4K. Nie zamierza też odświeżać Xbox One. Przynajmniej na razie...

Podczas konferencji Build 2016 redaktor serwisu Gamespot zapytał Phila Spencera, szefa działu Xbox, czy Microsoft ma zamiar wprowadzić na rynek odświeżoną konsolę Xbox 1,5. Jeżeli miałeś nadzieję, że odpowiedź będzie twierdząca, niestety zawiedziesz się:

"Nie jestem wielkim fanem Xbox One and a half. Jeśli mamy zamiar iść do przodu, chcę aby było to widoczne w liczbach" - powiedział Phil Spencer.

PlayStation 4K

Pytanie o konsolę Xbox 1,5 było następstwem ostatnich doniesień na temat odświeżonej wersji PlayStation 4, czyli konsoli PlayStation 4,5 nazywanej również PlayStation 4K, ze względu na możliwość zapewnienia rozrywki w tej ogromnej rozdzielczości.

"Nie wiem nic na temat wewnętrznych planów PlayStation, lub krążących na ich temat plotek. Dla nas, nasz Xbox sprawuje się dobrze" - dodaje Phil Spencer.

O tym, jak jest naprawdę przekonamy się z czasem. Przy założeniu, że PlayStation 4K trafi na rynek możliwych jest jednak kilka scenariuszy. Na myśl przychodzą mi trzy:

1. Microsoft czeka na reakcje graczy i od niej uzależni wprowadzenie na rynek odświeżonego Xboksa One

2. Microsoft zamierza stworzyć kolejną generację swojej konsoli (Xbox Two?) znacznie wcześniej od Sony

3. Microsoft faktycznie nie jest zainteresowany odświeżeniem Xboksa One i nie zamierza przyspieszać premiery Xboksa Two