Xbox One debiutuje w Chinach, konsole wracają po 14 latach nieobecności

Premiera Xbox One w Chinach to bardzo wydarzenie dla producenta konsoli. Nie tylko jest to bardzo duży rynek, który może przynieść Microsoftowi rzeszę nowych użytkowników, ale to też kraj, w którym firma z Redmond nie ma tak naprawdę konkurencji.

Konsola nowej generacji od Microsoftu zadebiutowała w zeszłym roku wyłącznie na wybranych rynkach. Teraz gigant z Redmond nadrabia stracony czas i wprowadza Xboksa One do sprzedaży w kolejnych krajach. Po Polsce i ponad dwudziestu innych państwach, gdzie konsola została wprowadzona do sprzedaży na początku tego miesiąca, przyszła kolej na rozpoczęcie dystrybucji urządzenia w Chinach.

Co prawda premiera Xboksa One w Chinach przesunęła się o tydzień, ale wreszcie doszła do skutku. Do tej pory w Chinach nie było możliwe kupienie w normalnej dystrybucji konsol do gier, ponieważ państwo zabraniało zagranicznym producentom sprzedaży tego sprzętu.

Dla Microsoftu ważne jest to, że konsola firmy z Redmond zadebiutowała w Chinach przed konkurentem w postaci Sony. PlayStation 4 nadal nie jest dostępne na tym rynku, który ma szansę okazać się wysoce lukratywny. W samych Chinach na starcie konsole dostępne są w 4 tysiącach sklepów mieszczących się na terenie 37 miast.

Ekspansję Xboksa One na Chiny może zatrzymać za to dość wysoka cena konsoli. Podstawowa edycja bez kontrolera Kinect została wyceniona na równowartość 600 dolarów, a wersja z Kinectem na 700 dolarów. To więcej o około 200 dolarów, niż na rodzimym rynku Microsoftu, czyli w Stanach Zjednoczonych.

źródło: windowsitpro.com