Xbox One doczeka się aktualizacji Windows 10 Redstone i... wersji Slim

Windows 10 Redstone (Anniversary Update) zostanie także udostępniony użytkownikom konsoli Xbox One. Co więcej, zwolennicy rozrywkowej platformy Microsoftu być może otrzymają możliwość zakupu dwóch nowych wersji konsoli.

Właśnie pojawiły się bardzo interesujące informacje na temat planów Microsoftu dotyczących konsoli Xbox One.

Windows 10 Redstone trafi w lecie dla Xbox One

Pracujący w zespole Xbox Mike Ybarra poinformował na Twitterze, że uczestnicy programu Xbox One Preview otrzymają pod koniec maja, lub na początku czerwca testową wersję aktualizacji Windows 10 Redstone (oficjalnie Windows 10 Anniversary Update), która w wersji finalnej pojawić ma się w lecie. Spośród nowości przeznaczonych dla graczy warto wymienić przede wszystkim zamianę sklepu Xbox na Windows.

Xbox One Slim

Jeden z internautów zamieścił na NeoGAF informację o interesującym znalezisku. Są to dwa wnioski złożone Federalnej Komisji Komunikacji (FCC) dotyczące zatwierdzenia modułów łączności bezprzewodowej oznaczonych jako C3K1682 i C3K1683.

W przypadku modułu C3K1683 w dostępnej dokumentacji znajdziemy plik „User Manual 1525”. Do 25 czerwca nałożone jest jednak na niego embargo i nie można go podejrzeć. Biorąc pod uwagę, że numer modelu dla Xbox One to właśnie 1525 można się chyba spodziewać nowej wersji konsoli, prawdopodobnie Slim (odchudzenie obecnej z pewnością by się przydało).

W przypadku modułu C3K1682 embargo obowiązuje do 29 lipca. W sieci pojawiły się spekulacje, że może chodzić o wersję Xbox One pozbawioną napędu optycznego a wiec tym samym tańszą.

O tym jaka jest prawda najpewniej przekonamy się na targach E3 mających się rozpocząć 14 czerwca.