Xbox One i PS4 sprzedają się świetnie. Ponad milion sztuk pierwszego dnia

Producent PS4 w ciągu pierwszego dnia ogłosił osiągnięcie pierwszego miliona sprzedanych konsol. Główny konkurent Sony na tym polu, czyli Microsoft ze swoim nowym Xboksem One, również nie ma co narzekać na brak zainteresowania swoim produktem i chwali się wynikami.

W przypadku obu konsol nowej generacji, czyli Sony PS4 oraz Microsoft Xbox One, ich sprzedaż przekroczyła próg miliona sztuk już pierwszego dnia po premierze. To bardzo dobry wynik, ale trzeba pamiętać, że trudno jak na razie przekładać te wyniki na globalną popularność jednej i drugiej konsoli ze względu na to, w których regionach świata trafiły do sprzedaży. W przypadku PS4 były to zaledwie dwa rynki, podczas gdy Microsoft zaatakował ich jednocześnie trzynaście.

Producent Xboksa One nie pozostawia jednak złudzeń i ze sprzedaży swojego nowego produktu jest zadowolony. Nowa konsola Microsoftu bez problemu pobiła rekord z pierwszego dnia wprowadzenia do sprzedaży Xboksa 360, a jednocześnie wyprzedała się u większości z dostawców sprzętu. Microsoft teraz obiecuje szybko zapewnić dostawy kolejnych konsol do sprzedawców, aby sprostać zapotrzebowaniu.

Xbox One i PS4 sprzedają się świetnie. Ponad milion sztuk pierwszego dnia

Xbox One

Niestety, w przypadku obu konsol nie obeszło się bez problemów wieku dziecięcego. Sony PS4 miewa problemy z gniazdem HDMI, które mogą występować nawet w co setnej konsoli. W przypadku Microsoft Xbox One niektóre osoby trafiły na egzemplarze z uszkodzonym czytnikiem płyt Blu-ray. To jednak nie odstraszyło klientów.

Zobacz również:

  • Windows 11 - funkcje, które warto poznać

źródło: $news.xbox.com