Xbox One i PlayStation 4 w pojedynku na grafikę Diablo 3: Ultimate Evil Edition

Diablo 3: Ultimate Evil Edition po skorzystaniu z aktualizacji Blizzarda może być wyświetlane na konsoli Xbox One w rozdzielczości 1080p. Jak wypada w porównaniu z wersją na konsolę PlayStation 4? Oceńcie sami.

19 sierpnia do sprzedaży trafiła Gra Diablo III: Ultimate Evil Edition (podstawowa wersja Diablo III wzbogacona nowymi elementami i ulepszeniami z dodatku Reaper of Souls) przeznaczona m.in. dla użytkowników najnowszych konsol, czyli Microsoft Xbox One i Sony PlayStation 4. Wraz z jej zapowiedzią otrzymaliśmy jednak kolejny przykład na to, że ci pierwsi znajdują się w gorszej sytuacji. Usłyszeli bowiem kilka miesięcy temu, że w przeciwieństwie do PlayStation 4 nie będą mogli cieszyć oczu rozdzielczością 1080p, lecz jedynie 900p, co z czasem za sprawą udostępnianej w bliżej nieokreślonym czasie przez Blizzarda aktualizacji powinno się zmienić.

Na szczęście dla nich Microsoft dzięki czerwcowej aktualizacji SDK uwolnił 10% mocy konsoli Xbox One zarezerwowane wcześniej dla Kinecta. Dzięki temu Blizzard zdążył z przygotowaniem wspomnianej aktualizacji (”day one patch”). Obecnie więc użytkownicy obu najnowszych konsol mogą korzystać z tej samej rozdzielczości 1080p.

Zobacz również:

  • PES 2022 (eFootball) - data premiery, tryby gry, nowości. Sprawdź, co wiemy [17.09.2021]

PlayStation 4 kontra Xbox One

Jak wygląda obraz generowany przez wspomniane konsole? Takie porównanie pojawiło się w artykule opublikowanym przez serwis Eurogamer.net. Jego autor dochodzi do wniosku, że po instalacji udostępnionych aktualizacji (konsola Sony PlayStation 4 też otrzymała aktualizację rozwiązującą problem z prędkością generowanych klatek) Diablo 3 wygląda na obu konsolach "praktycznie identycznie". Moim zdaniem jednak udostępniony przez niego film "Diablo 3: PS4 vs Xbox One Comparison" wykazuje lekką przewagę PlayStation 4:

Jaki jest Wasz werdykt?