Xbox One i włączenie wstecznej kompatybilności. Ciekawe, ilu nabrali...

Microsoft ostrzega przed krążącą po Sieci niebezpieczną instrukcją, która rzekomo podawać ma przepis na odblokowanie wstecznej kompatybilności dla konsoli Xbox One.

Od kilku dni w Internecie krąży instrukcja, która podaje krok po kroku, jakie czynności należy wykonać, aby odblokować w debiutującej niedawno na rynku konsoli Xbox One wsteczną kompatybilność z Xbox 360. Wygląda ona następująco:

Xbox One i włączenie wstecznej kompatybilności. Ciekawe, ilu nabrali...

Xbox One - UWAGA na instrukcję pokazującą, jak odblokować wsteczna kompatybilność

Szkopuł w tym, że ktoś postanowił sobie okrutnie zażartować z graczy. Korzystając z wspomnianej instrukcji i wchodząc w menu deweloperskie mogą oni bowiem nawet uszkodzić swój ukochany gadżet (!). Zagrożenie jest na tyle poważne, że Larry Hryb, szef zespołu programistów usługi Xbox Live, opublikował 6 grudnia na Twitterze następujące ostrzeżenia:

"Dla jasności, nie ma możliwości, aby Twój Xbox One był wstecznie kompatybilny. Wykonując te czynności możesz spowodować, że konsola przestanie działać".

Wodoszczelny iPhone

Przy tej okazji warto przypomnieć, że pod koniec września byliśmy świadkami żartu, którego autorzy przekonywali, iż instalacja iOS 7 dzięki "magicznemu przełącznikowi" przemienia iPhone'a w wodoszczelne urządzenie. Niestety podobno znaleźli się tacy, którzy w to uwierzyli...