Xbox One: jak strollować innych graczy prostą komendą głosową w trybie multi?

Jeden z użytkowników serwisu YouTube nagrał film, w którym pokazuje jak można wykorzystać obsługę nowej konsoli Xbox One za pomocą głosu do trolowania innych graczy, którzy nieświadomie wylogowywali się z konta użytkownika. Nagrany materiał jest przezabawny!

Nowa konsola Microsoftu Xbox One jeszcze przed premierą wzbudzała mnóstwo kontrowersji. Jedną z rzeczy, która niepokoiła graczy był dołączany do każdego zestawu kontroler Kinect oraz domyślnie włączona obsługa konsoli za pomocą głosu użytkownika. To, że obawy były zasadne wykorzystał jeden z użytkowników konsoli podczas sieciowej rozgrywki w grę Call of Duty: Ghost, czym trollował innych graczy.

Gracz ustawił sobie po prostu nick w grze "Xbox Sign Out" i biegał po mapie nakłaniając innych do wypowiedzenia jego nazwy użytkownika, co jest jednocześnie komendą, na którą nowa konsola reaguje. Powodowało to chwilową pauzę w grze. Chociaż nie każdy z innych graczy dawał się na ten dowcip nagrać, to jak widać na załączonym wideo sporo osób grających w nowe Call of Duty na konsoli Xbox One tą komendę wypowiedziało.

Trzeba oczywiście pamiętać, że aby dowcip się udał, osoba grająca na Xbox One musi faktycznie wypowiedzieć daną frazę, więc ciężko będzie nabrać dwukrotnie tą samą osobę. Co więcej, wylogowanie nie nastąpi od razu, a wymaga jeszcze potwierdzenia. Tylko tak naprawdę takie kilka sekund przerwy poświęcone na zamknięcie okna dialogowego wystarczy, żeby zdobyć w grze typu shooter przewagę.

źródło: wykop.pl