Xbox One kontra PlayStation 4: sprzętowe starcie

Jesteśmy już po premierze konsoli Microsoft Xbox One. Jak wypada ona pod względem sprzętowym na tle PlayStation 4? Pokazuje to przygotowana przez nas tabela porównawcza.

21 maja byliśmy świadkami premiery oczekiwanej przez miliony graczy na całym świecie konsoli Xbox One. Niestety wiele oglądających to wydarzenie osób było rozczarowanych tym, co zaprezentował Microsoft oraz tym, czego nie zaprezentował (gry). Jak jednak wypada jego najnowszy gadżet na tle konkurencyjnej konsoli Sony PlayStation 4? Postanowiliśmy to sprawdzić ograniczając się jednakże do porównania specyfikacji obu urządzeń. Przedstawia je poniższa tabela:

Xbox One kontra PlayStation 4

Xbox One kontra PlayStation 4

Jak widać, producenci obu konstrukcji postanowili oprzeć się na platformie AMD. W sumie, gdyby nie podpis mówiący, że mamy do czynienia z konsolami, przyglądając się powyższej tabeli spokojnie można by było założyć, że przedstawia ona specyfikację dwóch bardzo podobnych pecetów. W rzeczywistości prawdopodobnie możemy jednak oczekiwać, że będą się one zauważalnie różniły pod względem wydajności.


Zobacz również