Xbox One może mieć problemy z napędem Blu-ray. Zobaczcie to na filmach

Konsola Xbox One zadebiutowała właśnie na wybranych rynkach. Niestety okazuje się, że w przypadku niektórych użytkowników pojawiły się problemy z napędem Blu-ray.

Konsola Microsoft Xbox One miała włąśnie swoją premierę w wybranych 13 krajach. Okazuje się jednak, że wśród jej pierwszych szczęśliwych nabywców są również pechowcy, w przypadku których występują problemy z napędem Blu-Ray. W serwisie YouTube pojawiły się nawet filmiki, na których widać, jak potrafi zachowywać się (prawdopodobnie) wadliwy napęd po włożeniu do niego płyty:

Autor powyższego materiału twierdzi, że powstający nieprzyjemny dźwięk pochodzi z mechanizmu ładowania, który nie radzi sobie z pełnym "połknięciem" nośnika. Poniżej kolejny taki przypadek:

Oczywiście obecnie jest jeszcze za wcześnie, aby mówić o szerszym problemie konsoli Xbox One z napędami Blu-ray. Może się bowiem okazać, że dotyczy on jedynie garstki użytkowników. Z czasem z pewnością dowiemy się, jak jest naprawdę.

PS4 z problemami

Przy tej okazji warto przypomnieć, że w przypadku konkurencyjnej konsoli PS4 mamy już potwierdzenie, iż co setny egzemplarz jest wadliwy. Japońska firma zapowiedziała, że takie urządzenia będzie wymieniała "od ręki".

Zobacz również:

  • PS5 – gdzie kupić konsolę? Kompletna lista sklepów z PlayStation 5 [22.10.2021]
  • Windows 11: historia aktualizacji [22.10.2021]