Xbox One nie dogoni PlayStation 4

Chociaż ostatnie wyniki finansowe Microsoftu są pozytywne, z pewnością coraz gorsza sprzedaż konsol Xbox psuje humor firmie z Redmond. Xbox One nie ma szans na dogonienie PlayStation 4, nie mówiąc już o przegonieniu rywala.

Finansowy raport Microsoftu za pierwszy kwartał 2015 roku ujawnia, że sprzedaż konsol sygnowanych logiem firmy spadła o 24% w porównaniu z analogicznym okresem w 2014 roku. Nie pomaga zabranie kontrolera ruchowego, obniżka ceny i różnorakie promocje. W omawianym kwartale sprzedało się w sumie 1,6 miliona konsol Xbox One i Xbox 360 (podziału na modele nie podano). Dochód z tego to 306 milionów dolarów, 24% mniej niż rok temu. Z drugiej strony trudno się dziwić - kto chciał kupić konsolę, zrobił to już dawno temu.

Xbox One nie dogoni PlayStation 4

Minecraft - hit przejęty przez Microsoft

Nieco gorzej też w microsoftowym dziale Computer and Gaming Hardware - zanotował spadek dochodu w wysokości 72 milionów dolarów. Choć dla przeciętnego zjadacza chleba to ogromna kwota, dla działu CGH to spadek zysków o zaledwie 4%. Przejęcie Minecrafta przez Microsoft to jeden z zabiegów, dzięki którymi firma z Redmond chce mieć większe zyski z rynku gier i choć ogólnie zaliczyła ogólny spadek dochodów, to sprzedaż wydawanych przez nią gier wzrosła o 49%. Jej motorem napędowym jest właśnie Minecraft, który wciąż cieszy się olbrzymią popularnością.

Zobacz również:

  • Windows 10: problem z drukarką po aktualizacji? Oto, jak go naprawić [PORADA]
  • Forza Horizon 5 - wszystko, co chciałbyś wiedzieć o grze [26.10.2021]