Xbox One nie zniknie i nie zmieni się w peceta

Niektórzy właściciele Xboksa One nie są zbyt zadowoleni z ostatnich poczynań Microsoftu. Firma wprowadziła na swoją konsolę system Windows 10 i szykuje się do udostępnienia na urządzeniu dla graczy aplikacji z Windows Store. Phil Spencer uspokaja jednak klientów i przekonuje, że fani nie mają się czego obawiać.

Microsoft zaskoczył graczy informacją o dostępności Quantum Break na komputerach osobistych. Okazuje się, że najnowsza gra studia Remedy nie zostanie wydanie ekskluzywnie na konsolę Microsoftu, jak uprzednio myślano. Quantum Break zadebiutuje tego samego dnia na konsoli Xbox One i PC.

To dobra wiadomość dla posiadaczy mocniejszych komputerów, którzy nie mają w planach zakupu konsoli. Powinni być z tego zadowoleni również posiadacze Xbox One, którzy będą mogli bezpłatnie uruchomić Quantum Break na swoich komputerach i synchronizować stany zapisu pomiędzy różnymi maszynami. Nie wszyscy fani są jednak z tego zadowoleni.

Użytkownicy Xboksa One obawiają się, że Microsoft skupi się na rozwoju Sklepu Windows i zainteresuje się bardziej rynkiem gier na komputerach osobistych kosztem konsoli Xbox One, która sprzedaje się gorzej od rywala w postaci PlayStation 4. Phil Spencer zajmujący się rozwojem konsoli Microsoftu, stara się uspokoić graczy.

Phil Spencer uspokaja posiadaczy konsoli Xbox One

Phil Spencer uspokaja posiadaczy konsoli Xbox One

Szef działu Xbox twierdzi, że strategia Microsoftu nie zakłada unifikacji świata konsol i PC. Zaznacza przy tym, że jego firma chce, by gracze mieli różne możliwości obcowania z grami wideo i chce, by uruchamiać na każdej platformie - a przynajmniej wszędzie tam, gdzie ma to sens.

Fani Xboksa nie powinni być jednak zaniepokojeni. Microsoft nie ma zamiaru porzucić rozwoju swojej konsoli, a wprowadzenie na nią systemu Windows 10 ma dać graczom więcej możliwości. Nie wiadomo jednak, czy rezygnacja z tytułów ekskluzywnych na Xboksa One na rzecz tytułów uruchamianych na wszystkich urządzeniach z Windows 10 nie odbije się na popularności konsoli.

źródło: slashgear.com