Xbox One otrzyma nowe funkcje. Poznaliśmy też logo nowego Xboksa (Project Scorpio)

Konsole Xbox One i Xbox S otrzymają aktualizację, która przyniesie wiele przydatnych funkcji.


Xbox One i Xbox S z poszerzoną funkcjonalnością

Testerzy uczestniczący w programie Xbox Insider otrzymają wkrótce (jeszcze w marcu) możliwość sprawdzenia nowych możliwości jakie po aktualizacji zaoferuje platforma Xbox One. Z zamieszczonej przez Majora Nelsona zapowiedzi wynika, że jest ich sporo.

Aktualizacja Xbox One: Arena na Xbox Live

Fani World of Tanks otrzymają możliwość brania udziału w turniejach organizowanych przez ESL. Na Arenie na Xbox One lub aplikacji Xbox w Windows 10 udostępnionych zostanie wiele funkcji (m.in. dostęp do niezbędnych informacji, możliwość zgłoszenia wyniku i dołączenia do meczu).

Aktualizacja Xbox One: Profile i kanał aktywności

Gracz będzie mógł wybrać dowolne zdjęcie dla awatara, skorzystać z szybkiego oglądania materiałów (przycisk „Dołącz do transmisji") i szybkiego dostępu na profilu do informacji na temat aktywności na Arenie.

Aktualizacja Xbox One: Kluby i poszukiwanie grup

Gracz otrzyma możliwość przyłączenia do specjalnych grup łowców osiągnięć, natomiast właściciele klubów będą mogli korzystać z funkcji takich jak np. przypinanie postów w kanale aktywności Klubu.

Aktualizacja Xbox One: Moje gry, aplikacje i ustawienia

Nowe funkcje to m.in.:

- możliwość filtrowania biblioteki w zależności od platformy (Xbox One lub Xbox 360)

- wsparcie „Captive Portal” (bezprzewodowe połączenia Xboksa One umożliwiające łatwe uwierzytelnienie Wi-Fi za pomocą przeglądarki, co powinno szczególnie przydać się w hotelach, czy miejscach publicznych)

- Kinect zaoferuje opcje auto-zoomu dla Beam, Twitcha i Skype.

- w aplikacji Xbox dla Windows 10 pojawi się opcja pozwalająca na wybieranie źródła wyjścia i wejścia dźwięku dla party czatu

Nowy Xbox - Project Scorpio

Na koniec warto dodać, że na Twitterze Microsoft Studios zamieścił flagę z logo przypominającym skorpiona. Zapowiada ona dumnie nadejście "bestii", czyli kolejnej generacji Xboksa (Project Scorpio).

Xbox One otrzyma nowe funkcje. Poznaliśmy też logo nowego Xboksa (Project Scorpio)

Logo Projekt Scorpio