Xbox One otrzymał właśnie pierwszy duży update. Sprawdź, co poprawiono

Xbox One jest na rynku obecny dopiero od kilku tygodni, ale doczekał się już kilku aktualizacji oprogramowania. Najnowsze uaktualnienie konsoli nowej generacji od Microsoftu wprowadza sześć istotnych zmian.

Microsoft najwyraźniej nie wyrobił się z oprogramowaniem konsoli Xbox One na czas i zajęty jest teraz łataniem luk w oprogramowaniu. O tyle dobrze, że usterki programowe zgłaszane przez użytkowników są szybko weryfikowane i naprawiane. Z pewnością z aktualizacji zadowolone będą osoby, które korzystają z aplikacji dla smartfonów SmartGlass. Program ten pozwala na zdalne kontrolowanie Xboksa One za pomocą urządzenia mobilnego.

Od teraz aplikacja nie będzie już zawieszać się przy przechodzeniu konsoli do trybu stand-by. Wprowadzono też poprawki eliminujące problemy z ponownym dołączaniem do gier multiplayer, naprawiono błędy związane z powiadomieniami i usprawniono działanie usług TV. Szybciej będzie też działać tzw. dashboard konsoli i poprawiono sterownik karty sieciowej.

Xbox One otrzymał właśnie pierwszy duży update. Sprawdź, co poprawiono

Xbox One

W przypadku konsol w których włączony jest tryb instant-on (czyli takich, które budzą się na wypowiedzenie przez użytkownika komendy) aktualizacje zostają pobrane automatycznie, a następnie należy je wgrać przy pierwszym uruchomieniu, a dokładniej wybudzeniu konsoli. W przypadku użytkowników, którzy swoje Xboksy One wyłączają całkowicie, aktualizację będzie można pobrać oczywiście ręcznie.

Więcej informacji na temat nowej aktualizacji oprogramowania konsoli Xbox One znajduje się na stronie Microsoftu.

źródło: majornelson.com