Xbox One otrzymuje dwie długo oczekiwane funkcje

W marcowej aktualizacji konsoli Xbox One pojawiły się dwie nowe funkcje na które użytkownicy czekali od dnia premiery tej konsoli. Wcześniej o tych zmianach informował szef działu Xbox w Microsofcie, Phil Spencer.

Obie konsole nowej generacji zadebiutowały ponad rok temu. Od tego czasu zarówno Sony dodaje nowe funkcje do PlayStation 4, jak i Microsoft rozwija oprogramowanie do Xboksa One. Jeszcze w tym roku do konsoli giganta z Redmond trafi przystosowana do obsługi za pomocą pada wersja Windows 10, ale producent nie każe czekać na nowości aż do jesieni.

Marcowy update do konsoli Xbox One wprowadza wreszcie obsługę wykonywania zrzutów ekranu. Przez ponad rok od globalnej i kilka miesięcy od polskiej premiery tego urządzenia nie było to możliwe. Teraz wystarczy powiedzieć do kontrolera Kinect "Xbox take a screenshot" na wzór komendy "Xbox record that". Alternatywnie można dotknąć dwukrotnie przycisk Xbox na padzie i wybrać odpowiednią pozycję z Menu. Niestety wykonywanie zrzutów ekranu działa wyłącznie w grach i nie da się zrobić screenshotów z menu lub aplikacji.

Oprócz możliwości robienia zrzutów ekranu aktualizacja wprowadza funkcję zgłaszania spamu przez użytkowników w wiadomościach przesyłanych za pośrednictwem Xbox Live. Marcowa aktualizacja do konsoli Microsoftu dostępna jest już dla testerów oprogramowania. W przeciągu kilku tygodni powinna trafić do wszystkich klientów, którzy zdecydowali się wybrać konsolę Xbox One zamiast PlayStation 4.

źródło: majornelson.com