Xbox One pojawi się w Polsce wcześniej, niż sądziliśmy

Xbox One w przeciwieństwie do PlayStation 4 nadal nie jest oficjalnie dostępny w naszym kraju. Sytuacja zmieni się dopiero za pół roku, ale nowa konsola Microsoftu trafi do Polski wcześniej, niż myśleliśmy.

Microsoft nie wprowadził swojej najnowszej konsoli do gier na wszystkie rynki, na których jest obecny. Xbox One można kupić w znacznie mniejszej liczbie krajów, niż PlayStation 4. Polska nie znalazła się niestety na liście państw, w których gigant z Redmond oficjalnie sprzedaje swój nowy sprzęt. Z początku spekulowano, że jej debiut nad Wisłą odbędzie się w rok po światowej premierze, czyli w listopadzie tego roku.

Gigant z Redmond postanowił jednak uciąć wszystkie spekulacje. Konsola Xbox One ma trafić oficjalnie do sprzedaży w naszym kraju we wrześniu tego roku. Dokładna data premiery zostanie podana w kwietniu. Jak na razie wiemy, że Polska znajduje się na liście 26 państw, w których konsola zostanie udostępniona w przeciągu najbliższych sześciu miesięcy. Polska cena konsoli nie jest jeszcze znana, ale można założyć, że zmieści się w zakresie 2000-2500 złotych.

Zobacz również:

Xbox One pojawi się w Polsce wcześniej, niż sądziliśmy

Osoby, które są dziś zainteresowane nową konsolą Microsoftu zmuszone są sprowadzać ją na własną rękę, co znacznie podnosi cenę konsoli - i tak już na starcie droższej o 100 dolarów od PlayStation 4. Niedostępna jest też u nas, ze względu na ograniczenia regionalne, duża część usług multimedialnych. To wszystko sprawia, że na zakup Xbox One decyduje się naprawdę mało osób, a przez nieobecność konsoli Microsoftu w Polsce umacnia się tylko pozycja japońskiego producenta.

źródło: xbox.com