Xbox One sprzedaje się jak PS4: ponad 2 mln sztuk w 18 dni

Konsole PlayStation 4 i Xbox One sprzedają się jak ciepłe bułeczki.

Konsola PlayStation 4 trafiła do Ameryce Północnej dokładnie 15 listopada, natomiast 29 listopada pojawiła się w wybranych krajach Europy i Ameryki Łacińskiej oraz w Australii. Tuż po jej premierze dowiedzieliśmy się o rekordowym zainteresowaniu konsumentów, które przełożyło się na sprzedaż miliona egzemplarzy PlayStatation 4 w pierwsze 24 godziny. Kolejne dane na ten temat przekazane przez Sony były równie optymistyczne: do 1 grudnia (czyli po 17 dniach od premiery) gadżet został w sumie kupiony 2,1 miliona razy.

Jak sobie radzi Xbox One?

Jak wiemy, konsola Xbox One trafiła na rynek (do 13 krajów) później od PlayStation 4, dokładnie 22 listopada. Zanotowała w dzień po premierze równie dobry wynik, jak sprzęt Sony. Obecnie poznaliśmy też dane na temat jej sprzedaży po kolejnych 17 dniach. Jak się prezentują? Wciąż świetnie, tylko nieznacznie gorzej od PlayStation 4.

"Od czasu swojej premiery 18 dni temu Xbox One okazał się prezentem, który musisz mieć w tym sezonie świątecznym. Konsumenci [czyli mówimy tutaj o odbiorcach końcowych, a nie sklepach - red.] z całego świata kupili ponad 2 miliony konsol, co daje nam średnio 111 111 konsol sprzedawanych codziennie - to rekordowe tempo dla Xbox" - czytamy na stronie Xbox Wire.