Xbox One sprzedaje się lepiej niż PlayStation 4

Konsola Xbox One po raz drugi w historii może się pochwalić lepszą miesięczną sprzedażą od PlayStation 4. Kluczem do sukcesu okazała się premiera gry Halo 5: Guardians.

Na rynku konsol do gier od lat głównymi graczami są Microsoft i Sony. W ostatnim starciu trwającym od końca 2013 roku - PlayStation 4 vs. Xbox One - zdecydowanie górą był sprzęt japońskiej firmy. Platforma twórcy Windows 10 zanotowała w tym okresie lepszą sprzedaż tylko w jednym miesiącu. Dzisiaj Microsoft ma jednak powody do zadowolenia. Jak informuje NPD, podobnej sztuki udało mu się bowiem dokonać także w październiku.

Xbox One w porównaniu do analogicznego okresu z 2014 roku zanotował wzrost sprzedaży o 81%. Aaron Greenberg z Microsoftu stwierdził na Twitterze, że wynik taki udało się osiągnąć przede wszystkim dzięki sprzedaży Halo 5: Guardians, gry, która okazała się najlepiej i najszybciej sprzedającym tytułem na wyłączność Xbox One.

Xbox One sprzedaje się lepiej od PlayStation 4

Xbox One sprzedaje się lepiej od PlayStation 4

Obniżka ceny, aktualizacja

Przy tej okazji warto przypomnieć, że pod koniec października Microsoft obniżył cenę konsoli Xbox One do 1499 zł (Xbox One z dyskiem twardym 500 GB) i 1599 zł (Xbox One z dyskiem twardym 1 TB). Platforma doczekała się też właśnie aktualizacji oddającej do dyspozycji użytkownika New Xbox One Experience, czyli nowy interfejs bazujący na wspomnianym Windows 10. Konsola oferuje od teraz też bardzo ważną dla wielu graczy funkcję: wsteczną kompatybilność z grami na Xbox 360. Ich początkowa lista przedstawia się następująco: Gears of War, Gears of War 2, Gears of War 3, Gears of War: Judgment, Call of Juarez: Gunslinger, Borderlands, Fable II, Fallout 3, Just Cause 2, Mirror's Edge.

_______________

Bardzo interesująca zapowiada się świąteczna batalia pomiędzy PlayStation 4 i Xbox One. Jak sądzicie, która konsola wyjdzie z niej zwycięsko?