Xbox One z Windows 10 i grami Xbox 360? Tak, wiemy już od kiedy

Konsola Xbox One z wsteczną kompatybilnością z grami na Xbox 360 już od 12 listopada 2015 r.

Konsola Xbox One otrzyma 12 listopada największą w historii aktualizację - poinformował na Twitterze Larry Hryb, dyrektor marki Xbox w Microsoft. To szalenie ważna informacja dla osób korzystających z tego urządzenia, ponieważ wraz z wspomnianą aktualizacją otrzymają one New Xbox One Experience (nowy interfejs bazujący na Windows 10; zapewniać ma m.in. większą szybkość działania oraz nowe funkcje społecznościowe) oraz możliwość cieszenia się z wstecznej kompatybilności z grami na Xbox 360.

12 listopada na liście gier z Xbox 360, z którymi będzie kompatybilna konsola Xbox One pojawi się 100 pozycji (części z nich znajdziecie na stronie Xbox.com). Oczywiście z czasem oferta ta będzie poszerzana.

"Cyfrowe kafelki automatycznie zostaną wyświetlone na konsoli Xbox One w sekcji „Gotowe do instalacji”. W przypadku gier odtwarzanych z płyty, które należą do katalogu gier we wstecznej kompatybliności, wystarczy włożyć płytę do konsoli i rozpocząć pobieranie gry na dysk twardy. Po zakończeniu pobierania płyta będzie musiała znajdować się w konsoli, aby można było grać w daną grę." - czytamy w informacji prasowej Microsoftu.

Xbox One - jak sobie radzi?

Słabiej od najgroźniejszego konkurenta, PlayStation 4. Phil Spencer, szef marki Xbox, przyznał niedawno oficjalnie, że dużym problemem jest odzyskanie utraconego zaufania graczy, którzy bardzo źle przyjęli wprowadzenie niektórych kontrowersyjnych funkcji do ich ukochanej platformy (Microsoft z nich zrezygnował, lecz rysy na jego wizerunku pozostały).