Xbox One z grą FIFA 14 w zestawie. Dla nas niestety już nie starczy...

Microsoft  oficjalnie potwierdził, że europejscy konsumenci decydujący się na zakup konsoli Xbox One (w edycji przedpremierowej) otrzymają za darmo grę FIFA 14.

Wczoraj pojawiła się niepotwierdzona informacja, z której wynikało, że Microsoft zamierza zaoferować europejskim konsumentom konsolę Xbox One wraz z darmową grą FIFA 14. Dzisiaj gigant oficjalnie zapowiedział, że faktycznie tak będzie: każdy, kto zamówi przedpremierową edycję konsoli otrzyma darmową cyfrową wersję wspomnianej gry (można ją będzie pobrać z Xbox LIVE).

Oczywiście decyzja ta z pewnością jest dobrym posunięciem. Pamiętajmy bowiem, że konsola Microsoftu jest droższa od PlayStation 4. Dzięki dołączeniu wartej kilkadziesiąt euro gry działająca na niekorzyść amerykańskiej firmy różnica cen zostałaby więc znacząco zmniejszona.

Co z nami?

Niestety ilość cyfrowych kopii gry nie jest nieograniczona. Microsoft wspomniał bowiem o jest dostępności "do wyczerpania zapasów". Biorąc więc pod uwagę fakt, że rynek polski nie jest zbyt ważny dla amerykańskiej firmy (wiemy już na pewno, że Xbox One do naszych rąk trafi co najmniej kilka miesięcy po światowej premierze) raczej nie robiłbym sobie tutaj większych nadziei...