Xbox One z naklejką: "nie stawiać pionowo!"

Konsola Xbox One nie powinna być ustawiana w pionie. To wina szczelinowego napędu, który "nie został zaprojektowany do pracy w dwóch pozycjach".

W przyszłym roku konsola Xbox One trafi na polski rynek. Jeżeli szykujecie się do jej zakupu, być może zainteresuje Was, że urządzenia tego nie powinniście stawiać pionowo.

"Nie wspieramy pozycji pionowej, robicie to na własne ryzyko. Nie chodzi tutaj o problemy z chłodzeniem. Po prostu nie zaprojektowaliśmy napędu do pracy pionowej. Jest to napęd szczelinowy, który nie został zbudowany do pracy w obu pozycjach" - tłumaczył podczas targów Tokyo Game Show Albert Panello, starszy dyrektor ds. zarządzania marką Xbox.

Zobacz również:

  • Najlepsze gry do wspólnej zabawy na Nintendo Switch
  • Xbox Series X - gdzie kupić konsolę? Zestawienie najlepszych ofert [28.10.2021]

No cóż, ciekawe jakich to uszkodzeń możemy oczekiwać w przypadku ustawienia Xboksa One w pozycji pionowej. Ponadto warto tutaj zauważyć, że z podobnym problemem, pomimo zastosowania napędu szczelinowego, nie boryka się konsola najgroźniejszej konkurencji - Sony PlayStation 4.

Oczywiście dla większości użytkowników nie będzie miało to znaczenia. Część z nich chciałaby jednak pewnie skorzystać z możliwości ustawienia Xbox One w pozycji pionowej. Być może, aby ich przed tym ostrzec, Microsoft będzie więc musiał umieścić na obudowie urządzenia stosowną informację.