Xbox One z obsługą Twitch.tv na premierę Titanfall

Z okazji premiery gry Titanfall osoby odpowiedzialne za oprogramowanie konsoli Xbox One udostępniły graczom nowość w postaci pełnej obsługi serwisu Twitch.tv. Dzięki temu użytkownicy tej platformy będą mogli wreszcie strumieniować w czasie rzeczywistym swoją rozgrywkę innym graczom.

Twitch.tv to usługa pozwalająca użytkownikowi na przesyłanie obrazu gry do internetu w formie wideotransmisji, którą mogą oglądać inni gracze z całego świata. Serwis zdobył olbrzymią popularność, ale posiadacze konsoli Xbox One do tej pory nie mogli z niego w pełni korzystać. Na szczęście, zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami, deweloperzy rozwijający oprogramowanie dla konsoli nowej generacji Microsoftu, w niecałe pół roku od premiery Xboksa One, wprowadzi pełną obsługę Twitch.tv.

Do tej pory można było wyłącznie oglądać na konsoli Xbox One materiały w Twitch.tv. Od teraz gracze mogą także nadawać swoje własne transmisje. Skorzystać ze strumieniowania Twitch.tv mogą wszystkie osoby, które wcześniej założyły konto w serwisie za pośrednictwem komputera. Do rozpoczęcia nadawania transmisji konieczne będzie też pobranie dedykowanej aplikacji, którą można pobrać z menu konsoli. Co istotne, do transmisji można wykorzystać kamerkę z Kinecta. Pozwoli to na połączenie w transmisji obrazu z gry z transmisją twarzy gracza w trybie picture in picture.

Xbox One z obsługą Twitch.tv na premierę Titanfall

Wprowadzenie strumieniowania wideo z Twitch.tv zbiegło się w czasie z premierą najnowszej gry Titanfall, która zadebiutowała dzisiaj na nowej konsoli Microsoftu. W tym tytule gracze mogą toczyć widowiskowe pojedynki w trybie multiplayer z wykorzystaniem ogromnych i śmiercionośnych robotów.

źródło: news.xbox.com