Xbox One ze wsparciem dla klawiatury i myszki? Microsoft ogłasza partnerstwo z Razerem

Wszystko wskazuje na to, że Xbox One doczeka się pierwszych w pełni kompatybilnych akcesoriów w postaci klawiatur i myszek. Partnerem Microsoftu w tym przedsięwzięciu okazuje się być Razer, znany producent sprzętu przeznaczonego dla graczy. Więcej szczegółów poznamy na początku listopada.

Współpraca Microsoftu i Razera

Znamy już wstępne założenia współpracy między Microsoftem i Razerem nad oficjalnym wsparciem dla klawiatury i myszki w konsoli Xbox One. Projekt zakłada możliwość udostępnienia takiej funkcjonalności deweloperom gier. I to głównie od nich będzie zależeć, czy graczom finalnie zostanie udostępniona alternatywna do kontrolera możliwość prowadzenia rozgrywki. Ze swojej strony Razer ma przygotować odpowiednie modele klawiatury i myszki w pełni spełniające wymagania Microsoftu.

Pierwszym tytułem, który dostanie wsparcie dla klawiatury i myszki w Xbox One ma być Warframe - futurystyczna strzelanka z widokiem z trzeciej osoby i rozbudowanym trybem multiplayer. W nadchodzących tygodniach wybrani uczestnicy programu Xbox Insider dostaną możliwość podłączenia wybranych modeli klawiatur i myszek Razera do konsoli Microsoftu i wypróbowania nowej metody rozgrywki.

Pomysł bynajmniej nie jest nowy. Już w grudniu ubiegłego roku po raz pierwszy koncern z Redmond poinformował o rozpoczęciu wdrożenia obsługi klawiatur dla Xboksa One. Z kolei w kwietniu na konferencji dla deweloperów pokazano urządzenie Razer Turet, będące połączeniem klawiatury z podkładką pod mysz (lapboard, który można wygodnie położyć na kolanach, siedząc na kanapie przed telewizorem). Na więcej szczegółów musimy poczekać do zaplanowanej na 10 listopada transmisji z wydarzenia Inside Xbox.

Możemy przypuszczać, że docelowo wsparcie dla klawiatury i myszki w Xboksie One nie będzie się ograniczać wyłącznie do produktów Razera. Wiele w tej kwestii zależy jednak od samych deweloperów, którzy zdecydują się wtłoczyć do swoich produkcji taki właśnie tryb sterowania.