Xbox One ze wsparciem dla klawiatury i myszki. Nowa funkcja startuje lada moment

Ostatnia edycja konferencji XO18 przyniosła długo oczekiwaną informację o uruchomieniu wsparcia dla klawiatury i myszki w konsoli Xbox One. Microsoft zapewnia, że funkcja zostanie udostępniona w najbliższych dniach. Przy okazji poznaliśmy listę gier, które mogą liczyć na obsługę nowych akcesoriów do sterowania.

Konsole Microsoft - Xbox One S i Xbox One X

Pierwsze wzmianki o uruchomieniu wsparcia w konsoli Microsoftu dla klawiatury i myszki pojawiły się pod koniec września. Wtedy to koncern obwieścił partnerstwo z firmą Razer, która przygotuje dla Xboksa licencjonowane akcesoria. Na szczęście nie będziemy skazani wyłącznie na produkty jednej marki. Na konferencji XO18 ujawniono nieco więcej informacji odnośnie długo wyczekiwanego wsparcia.

Z konsolą Xbox One mają współpracować wszystkie klawiatury i myszki pracujące w oparciu o standard USB. Niestety, wbrew temu czego można było oczekiwać, to od samych deweloperów gier zależy dodanie wsparcia dla dodatkowych akcesoriów do sterowania. Musimy zatem liczyć na ich przychylność w tej kwestii.

Na razie zapowiedziano wsparcie dla klawiatury i myszki w następujących tytułach: Bomber Crew, DayZ, Deep Rock Galactic, Moonlighter, Strange Brigade, Vermintide 2, Warface, War Thunder, X-Morph Defense. Pierwszym dużym tytułem, który dostanie możliwość sterowania pecetowymi akcesoriami będzie Fortnite. Wdrożenie nowej funkcji zapowiedziano już na 14 listopada.

Warto przypomnieć, że w przypadku używania różnych kontrolerów w trybie multiplayer, również od deweloperów będzie zależało wsparcie dla takiego rozwiązania. Wiemy już, że w Fortnite, nie będzie można mieszać ze sobą graczy na klawiaturach i myszkach z graczami na kontrolerach konsolowych.