Xbox One: znamy już polską datę premiery nowej konsoli Microsoftu

Podczas targów E3 gigant z Redmond poświęcił dużo uwagi swojej nowej konsoli, ale Polacy nadal nie mogą oficjalnie kupić produktu Microsoftu. Xbox One w naszym kraju zadebiutuje dopiero na jesieni w blisko rok od premiery w Stanach Zjednoczonych i na kilku innych, wybranych rynkach. Poznaliśmy przynajmniej przybliżoną datę premiery.

Xbox One to konsola nowej generacji produkcji Microsoftu, która jest głównym konkurentem PlayStation 4 na rynku gier. W przeciwieństwie do produktu japońskiego Sony, polscy gracze nie mogą jednak nabyć Xboksa One oficjalnymi kanałami. Firma Satya Nadelli nie zdecydowała się na wprowadzenie na nasz rynek swojego urządzenia, a premiera odbędzie się dopiero na jesieni.

Informację o dacie polskiej premiery Xbox One w blisko rok od debiutu konsoli w Stanach Zjednoczonych i kilku innych krajach dostaliśmy już dwa miesiące temu, ale dopiero wczoraj serwis pclab.pl poinformował o konkretnej dacie. Polski oddział Microsoftu ma wprowadzić urządzenie do sprzedaży już 5 września i docelowo sprzęt dla graczy ma być dostępny w dwóch wersjach.

Xbox One: znamy już polską datę premiery nowej konsoli Microsoftu

W pierwszej kolejności na sklepowe półki ma trafić tańszy Xbox One pozbawiony Kinecta, a zestaw z kontrolerem ruchowym i samy kontroler mają trafić do sprzedaży nieco później. Nie jest jeszcze znana dokładna cena konsoli Microsoftu na polskim rynku, ale patrząc na ceny urządzenia w innych krajach będzie ona wynosiła pomiędzy 1700 a 1800 złotych. Zestaw z Kinectem będzie kosztować zapewnie około 2 tysięcy złotych. Niewykluczone są też atrakcyjne cenowo zestawy konsoli z grami.