Xbox Series S oficjalnie! Wygląd, cena, data premiery

Koniec ze spekulacjami, Microsoft pięknie odpowiedział na ostatnie plotki i oficjalnie zaprezentował konsole Xbox Series S.

Dopiero co informowaliśmy was o potężnym "wycieku" informacji na temat konsol Xbox Series X i Series S, a już teraz otrzymaliśmy oficjalną wiadomość od Microsoftu - Xbox Series S nadchodzi i pozytywnie zaskakuje.

Microsoft postanowił nie trzymać dłużej w tajemnicy istnienia Xbox Series S. Możliwe, że amerykański producent nie planował dzisiejszej prezentacji, jednak zostało do tego poniekąd zmuszony.

Na oficjalnym kanale marki Xbox na Twiterze pojawił się krótki, acz treściwy wpis. Dowiadujemy się z niego, że ujawniony dziś Xbox Series S będzie najmniejszą konsolą w historii serii. To dobra wiadomość dla tych, których przerażają rozmiary Series X. Pozytywnie zaskakuje również cena, która zgodnie z ostatnimi z spekulacjami wyniesie 299 dolarów (~ 1125 złotych).

Poznaliśmy również wygląd konsoli, który ewidentnie nawiązuje do klasycznego Xboxa. Oczywiście nie zabrakło pewnych zmian - jak np. ogromna kratka wentylacyjna na jednym z boków. Zresztą zobaczcie sami.

Xbox Series S

Xbox Series S w pełnej krasie

Choć Microsoft nie zdradził nam żadnych szczegółów na temat specyfikacji urządzenia, to szybki "rzut oka" na jego budowę sprawia iż wiemy, że na pewno zabraknie w nim napędu blu-ray. Więcej informacji na temat Xbox Series S mamy poznać już wkrótce. Co tu dużo pisać - nie możemy się doczekać.

Do premiery nowych konsol Microsoftu dojdzie już w listopadzie tego roku. Kiedy dokładnie? Coraz częściej pojawia się data 10 listopada.

Zobacz również: Premiera PS5 przesunięta? Sony może opóźnić debiut konsoli