Xbox Series X Halo Limited Edition - oszuści już zdobyli konsolę, cena szokuje

Microsoft niespełna dobę temu zaprezentował konsolę, a ta już trafiła w ręce osób, które chcą na niej zarobić.

fot. Microsoft

Podczas wczorajszego Gamescom Opening Night Live Microsoft zaprezentował limitowaną edycję konsoli Xbox Series X. Ruszyły także pre-ordery. W USA za sprzedaż przedpremierową odpowiedzialne były takie sklepy jak Microsoft Store, Best Buy, Walmart oraz Target. Wygląda na to, że wszystkie możliwe do zamówienia egzemplarze znalazły już swoich nabywców. Część z nich próbuje wzbogacić się na popycie na sprzęt. W serwisie eBay możemy znaleźć już bardzo dużo konsol z tej edycji do kupienia. Wszystkie pochodzą z amerykańskiej i australijskiej dystrybucji.

fot. eBay/Damian Kubik

fot. eBay/Damian Kubik

Sugerowana przez Microsoft cena to 549,99 dolarów. Podczas pisania tego tekstu na portalu aukcyjnym znajdziemy kilkadziesiąt ofert sprzedaży, z czego najtańsza opiewa na kwotę 830 dolarów, natomiast najdroższa 1452,90 dolara. Ciekawe, jaka liczba konsol dopuszczonych do sprzedaży jest w planach Microsoftu. Jeżeli dodatkowe egzemplarze pojawią się w sklepach detalicznych, zapewne bardzo szybko zostaną wyprzedane, a te po zawyżonych przez scalperów cenach tak czy inaczej znajdą swoich nabywców. W Polsce aktualnie także nie jest możliwy zakup konsoli z oficjalnych źródeł.

Zobacz również:

  • Xbox Halo Infinite Edition - zamawiałeś konsolę? Dostawa może się opóźnić
  • Halo Infinite - otwarte testy już w ten weekend. Sprawdź szczegóły
fot. Microsoft Store/Damian Kubik

fot. Microsoft Store/Damian Kubik

Konsole zamówione w przedsprzedaży trafią do pierwszych klientów 15 listopada. W zestawie znajdzie się także cyfrowa wersja Halo Infinite. Gra zadebiutuje na rynku 8 grudnia 2021 roku.

Zobacz także: Halo Infinite - poznaliśmy wymagania sprzętowe na PC