Xbox Series X - datę premiery i cenę konsoli możemy poznać już w sierpniu

Phil Spencer - szef Xboxa, zdradził w jednym z ostatnich wywiadów, że już w sierpniu poznamy kolejne ważne informacje na temat Xbox Series X. Czyżby chodziło o datę premiery i cenę konsoli?

W wywiadzie dla popularnej Youtuberki - iJustine, Phil Spencer zdradził, że już w sierpniu będzie mógł podzielić się z nami kolejnymi informacjami na temat przyszłości marki Xbox. Warto odnotować, że choć o sierpniowym wydarzeniu Microsoftu plotkuje się od tygodni, to jest to pierwszy raz, kiedy oficjalnie wypowiedział się na jego temat przedstawiciel "giganta z Redmond".

Czego możemy spodziewać się po nadchodzącej konferencji? W sieci najczęściej przewija się temat konsoli Xbox Series S, która miałby być tańszą (i słabszą) alternatywą dla Xbox Series X. Zapowiedzi nowych gier raczej nie wchodzą w rachubę, szczególnie że dopiero co odbył się Xbox Games Showcase, podczas którego zaprezentowano m.in. takie produkcja jak: Halo Infinite, Fable, Stalker 2 czy Awoved.

Sierpień wydaje się również idealną okazją do ujawnienia daty debiutu konsoli Xbox Series X i jej ostatecznej ceny. Obecnie to największe niewiadome dotyczące sprzętu dziewiątej generacji od Microsoftu. Więcej informacji na temat Xbox Series X znajdziecie tutaj.

Warto też przypomnieć, że według ostatnich informacji, również Sony szykuje się do dużej konferencji na początku sierpnia. Możemy zatem śmiało założyć, że w najbliższym miesiącu nie będzie nam brakować emocji.

Zobacz również: GTA 6 zostanie zapowiedziane dopiero w przyszłym roku?