Xbox Series X i Series S z łatwo wymiennymi SSD - wystarczy nośnik M.2

Microsoft pozwala na łatwą wymianę dysku SSD w najnowszych konsolach Series X i Series S. W jaki dysk SSD musimy się wyposażyć?

Już jutro do sklepów trafią najnowsze konsole Microsoft Xbox Series S oraz Series X. Od dłuższego czasu wiemy już, że dysk SSD nie będzie wlutowany na płytę główną. Microsoft szczyci się możliwością wymiany nośnika SSD na inny. Sprawdzamy, jaki dysk SSD potrzeba oraz jak skomplikowany jest proces wymiany.

Xbox Series X i Series S

Xbox Series X i Series S

W tym miejscu warto przypomnieć, że konkurencyjna konsola PlayStation 5 posiada dysk SSD wlutowany na płytę główną, a na dodatek Sony nie umożliwia instalacji gier na zewnętrznych nośnikach danych.

Zobacz również:

  • Windows 11 wprowadza przebudowaną aplikację Zdjęć
  • Awaria Xbox Live / Xbox Game Pass - błąd 0x87DD0006 [Aktualizacja]
  • Forza Horizon 5 - wszystko, co chciałbyś wiedzieć o grze [10.09.2021]

Dzięki najnowszemu wpisowi Siri's Ex. na Twitterze wiemy, że konsole Xbox Series X oraz Series S wykorzystują klasyczne dyski SSD NVMe ze złączem M.2. Niestety nie jest to klasyczny nośnik w formacie 2280. Microsoft postanowił wykorzystać mniejsze pamięci w formacie M.2 2230.

O możliwości wymiany dysku informuje także Western Digital. Firma szykuje już specjalne moduły przygotowane z myślą o konsolach nowej generacji.

Obecnie 1 TB dysk SSD M.2 2230 NVMe kosztuje około 700 zł.

Źródło: pcmag.com