Xbox Series X - kolejna prezentacja konsoli i gier w lipcu

Przedstawiciele Microsoftu potwierdzili, że kolejna prezentacja możliwości konsoli Xbox Series X odbędzie się już w lipcu.

Microsoft dynamicznie rozpoczął promowanie swojej nowej konsoli - Xbox Series X, ale w ostatnich tygodniach wyraźnie ustępuje pola Sony. Co gorsza, nie wszystko idzie zgodnie z planem producenta. Na początku maja odbyła się transmisja Inside Xbox, która miała nam pokazać moc konsoli, tymczasem okazało się, że podczas wydarzenia zaprezentowano głównie produkcje niezależnych deweloperów. Delikatnie mówiąc - nie spodobało się to fanom.

Wiemy już, że za dwa dni - w najbliższy czwartek o godzinie 22:00 czasu polskiego odbędzie się wielka prezentacja gier na PlayStation 5. Sony ponoć przygotowywało się do niej długimi miesiącami i z całą pewnością będzie chciało wykorzystać potknięcie rywala.

Microsoft, jeśli nie chce, aby gracze zapomnieli o jego sprzęcie, będzie musiał w jakiś sposób zareagować. Wcześniej spekulowano, że amerykański producent szykuje kolejną konferencję na czerwiec, jednak, jak potwierdzili Samuel Bateman oraz Aaron Greenberg - panowie odpowiedzialni za marketing Xbox'a, kolejny pokaz Xbox Series X odbędzie się w lipcu.

Informacja ta zbiegła się z wywiadem, którego udzielił BBC, Phil Spencer - szef marki Xbox. Dowiedzieliśmy się w nim, że początkowa sprzedaż konsoli nie jest dla producenta najważniejsza. Celem firmy jest zapewnić jak najlepszy sprzęt w jak najniższej cenie.

Chcemy mieć pewność, że zapewniamy klientom odpowiednią wartość. Ważna będzie cena, ale nasza strategia koncentruje się wokół gracza, a nie urządzenia. Jeśli nie jest to rok, w którym rodzina chce podjąć decyzję o zakupie nowej konsoli Xbox, nie ma problemu. Nasza strategia nie opiera się na tym, ile Xboxów sprzedam w tym roku. - Phil Spencer, Xbox

Phil Spencer Xbox

Phil Spencer

Takie deklaracje niespecjalnie nas zaskakują, po porażce Xbox One szefostwo firmy z większą pokorą podchodzi do deklaracji na temat nowej konsoli.

źródło: vg247.com