Xbox Series X - na tę funkcję gracze czekali od ponad roku

Microsoft wprowadził nową aktualizację systemu konsoli Xbox Series X. Wprowadza ona funkcję, na którą gracze czekali od premier nowej generacji.

Xbox series x ui

fot. Microsoft

Microsoft, podobnie jak Sony, stara się cały czas ulepszać swoją konsolę wzbogacając ją o dodatkowe funkcje. Gracze od niedawna mogą cieszyć się wsparciem dla technologii Dolby Vision w grach, a już dzisiaj pierwsi szczęśliwcy otrzymają możliwość skorzystania z kolejnych nowości.

Główną atrakcją najnowszej aktualizacji systemowej dla Xbox Series X jest nowy, ulepszony interfejs użytkownika. Do tej pory gracze mogli wyświetlać UI na Xbox Series X jedynie w rozdzielczości FullHD, która była skalowana do 4K. Sprawiało to, że na dużych ekranach 4K menu konsoli wyglądało na nieco rozmyte, a napisy były mniej czytelne. Posiadacze najnowszej konsoli Microsoftu narzekali na to od dnia premiery sprzętu, szczególnie, że konkurencja (Sony) przygotowała nie tylko zupełnie nowe menu, ale również w znacznie wyższej rozdzielczości. Jak właśnie poinformował Microsoft, już dzisiaj się to zmieni. Nowa aktualizacja systemu jest już gotowa i trafia do pierwszych szczęśliwców.

Zobacz również:

  • Xbox Series X - gdzie kupić konsolę? Zestawienie najlepszych ofert [20.01.2022]
  • Darmowa karcianka popularniejsza niż GTA V? Sprawdź Yu-Gi-Oh! Master Duel

Wiemy, że gracze przywiązujący wagę do szczegółów i ceniący sobie 4K oczekują wyraźnych wrażeń nawet podczas nawigowania po dashboardzie. Z radością informujemy, że od dziś gracze posiadający konsolę Xbox Series X podłączoną do wyświetlacza 4K zobaczą panel menu natywnie renderowany w 4K - Microsoft.

Dzięki wyższej rozdzielczości UI będzie prezentował się nie tylko lepiej, ale ułatwi nam również nawigację, a to dzięki ostrzejszym i bardziej wyraźnym napisom. To jednak nie jedyna nowość, jaka trafi do posiadaczy konsoli.

Inną nową funkcją, dodaną w najnowszej aktualizacji, jest tryb nocny Xbox. Jest to zestaw ustawień, który dostosowuje źródła światła, tak, aby utrzymać pomieszczenia ciemne w nocy lub pomóc graczom, którzy są wrażliwi na światło.

Ostatnia nowością jest opcja "szybkie ustawienia", która umożliwia graczom szybkie włączanie i wyłączanie określonych funkcji, ułatwiając zmianę ustawień.

Zobacz również: Starfield - premiera, wymagania, gameplay. Sprawdź, co już wiemy