Xbox Series X z grami w 4K i 120 FPS! Pierwszy tytuł już w tym tygodniu

Mocniejsze podzespoły Xbox'a Series X umożliwią rozgrywkę w natywnym 4K przy 120 klatkach na sekundę.

Microsoft i Sony stale podgrzewają atmosferę przed tegoroczną premierą konsol następnej generacji. PlayStation 5 i Xbox Series X powinny pojawić się w sklepach jeszcze przed końcem tego roku. Producenci stale odsłaniają kolejne cechy charakterystyczne swoich produktów.

Xbox Series X z grami w 4K i 120 FPS! Pierwszy tytuł już w tym tygodniu

Źródło: microsoft.com

Najnowsze doniesienia wskazują, że Xbox Series X w połączeniu z ekskluzywnymi grami pozwoli zaoferować rozgrywkę w 4K przy zachowaniu 120 klatek na sekundę. Do tej pory możliwości takich nie posiada żadna inna konsola dostępna na rynku.

Zobacz również:

  • Surface Pro X - pierwszy model z Windows 11 i ARM
  • Awaria Xbox Live / Xbox Game Pass - błąd 0x87DD0006 [Aktualizacja]
  • Wszystko, co powinieneś wiedzieć o eFootball (PES 2022) [Aktualizacja 16.09.2021]

Dynamic Voltage Games potwierdził niedawno, że w tym tygodniu zaprezentuje ekskluzywną grę na konsolę Xbox Series X, która będzie działać w natywnej rozdzielczości 4K przy zachowaniu 120 klatek na sekundę. Niestety nie ujawniono żadnych dodatkowych szczegółów na temat nadchodzącego tytułu.

Jeszcze w tym tygodniu będę debiutował z moim pierwszym ekskluzywem na Xbox'a Series X - zaoferuje natywne 4K i 120 fps. To jest dobra wiadomość. Zła wiadomość jest taka, że nie potrafię nawet przechwycić 4K/120.

W chwili obecnej wszystko wskazuje na to, że Xbox Series X będzie najpotężniejszą konsolą nowej generacji. W zeszłym tygodniu Microsoft ujawnił pełną specyfikację techniczną oraz kluczowe funkcje, jakie znajdziemy w nadchodzącym Xbox'ie. Nie zabraknie Xbox Velocity Architecture i Dynamic Latency Input. Dodatkowo Microsoft oferuje pełną kompatybilność wsteczną z dodatkowymi ulepszeniami dla gier z Xbox'a One.

Architektura Xbox Velocity zapewni ścisłą integrację pomiędzy sprzętem, a oprogramowaniem. W ramach nowej technologii gry dostaną możliwość skorzystania ze 100 GB pamięci masowej na swoje potrzeby w celu szybszego ładowania elementów.

Dynamic Latency Input to rozwiązanie, które pozwoli na zmniejszenie opóźnień w przesyłaniu obrazu i umożliwi skorzystanie ze 120 Hz odświeżania.

Sprawdź, ile kosztuje Xbox One X.

Źródło: wccftech.com