Xbox Series X z kolejnym rekordem. Microsoft chwali się wynikami konsoli

Konsole Xbox Series X i Xbox Series S ustanowiły właśnie kolejny rekord. Microsoft pochwalił się rewelacyjnymi wynikami.

xbox series x

fot. Microsoft

W erze Xbox One, Microsoft bardzo rzadko chwalił się wynikami jakie osiągały konsole i ogólnie cały oddział gamingowy. Obecnie sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Sprzedaż nowych konsol - Xbox Series X i Series S, oraz rosnąca popularność usługi Xbox Game Pass, sprawia że amerykański producent regularnie chwali się kolejnymi, znakomitymi wynikami.

Jak wynika z ostatniego, kwartalnego raportu finansowego Microsoftu (zakończonego w czerwcu) - konsole Xbox zanotowały w ostatnim kwartale wzrost przychodów o 172%, natomiast wzrost przychodu ze sprzedaży gier wyniósł 357 milionów dolarów (11% więcej niż rok temu). Przy okazji, CEO Microsoftu - Satya Nadella, pochwalił się, że Xbox Series X i S to najszybciej sprzedające się konsole w historii firmy. Warto przy tym podkreślić, że od początku swojego istnienia muszą się one borykać z problemami z dostępnością. Pomimo sytuacji pandemicznej, a także problemów z dostawami półprzewodników z sprzedaż sprzętu Microsoftu utrzymuje się na rekordowym poziomie.

Zobacz również:

  • Wszystko, co powinieneś wiedzieć o eFootball (PES 2022) [Aktualizacja 16.09.2021]
  • Tales of Arise - wypróbuj nadchodzącego jRPG za darmo już dziś
  • Windows 11 wprowadza przebudowaną aplikację Zdjęć

Wszyscy stawiamy na gry. Xbox Series S i X to nasze najszybciej sprzedające się konsole w historii, z większą liczbą sprzedanych konsol od początku istnienia niż jakakolwiek poprzednia generacja. - Satya Nadella, CEO Microsoftu

Co ciekawe, wydaje się, że najlepszy czas w dziewiątej generacji Microsoft ma dopiero przed sobą. Jeszcze w tym roku zagramy w takie tytuły jak Halo Infinite czy Psychonauts 2 (które trafią w dniu premiery do usługi Xbox Game Pass). W przyszłym roku z kolei czeka na nas już Starfield, Stalker 2 i wiele innych tytułów ekskluzywnych.

Zobacz również: Gry na PC, PS4, PS5 i Xbox w znakomitej promocji na RTV Euro AGD

Źródło: www.purexbox.com