Xbox Series X z nową, rewelacyjną funkcją. PS5 ma czego zazdrościć

Konsole Xbox Series X i Xbox Series S właśnie wzbogaciły się o nową, ciekawą funkcję.

Przedstawiciele Microsoftu zapowiadali niedawno, że mają a zanadrzu jeszcze co najmniej kilka funkcji, które trafią w przyszłości na konsole dziewiątej generacji. Okazuje się na ujawnienie i, co ważniejsze, udostępnienie jednej z nich nie musieliśmy długo czekać.

Za pośrednictwem serwisu Xbox Wire, Microsoft zaprezentował nam dzisiaj nową funkcję konsol Xbox Series X i Series S o nazwie FPS Boost. Jak łatwo się domyśleć, będzie ona odpowiadała za poprawę wydajności gier uruchamianych w trybie wstecznej kompatybilności. FPS Boost pozwoli zwiększyć liczbę wyświetlanych klatek na sekundę (nawet czterokrotnie) w starszych tytułach, nawet jeśli domyślnie były one zablokowane. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu autorskich rozwiązań Microsoftu.

xbox series x fps boost

FPS Boost został udostępniony już dziś, jednak tylko dla pięciu gier: Far Cry 4, New Super Lucky’s Tale, Sniper Elite 4, UFC 4 oraz Watch Dogs 2.

Microsoft zapewnia jednak, że będzie regularnie rozszerzał listę tytułów wspieranych przez FPS Boost. Należy przy tym pamiętać, że nie będzie to funkcja domyślnie włączona. Użytkownicy będą mogli sami zdecydować czy chcą z niej korzystać, a dostęp do niej jest możliwy z poziomu ustawień systemowych konsoli.

Jak FPS Boost sprawuje się w akcji możecie zobaczyć poniżej, na materiale przygotowanym przez redakcję serwisu Digital Foundry.

FPS Boost z pewnością ucieszy osoby, które wciąż mają sporo zalegających tytułów do ogrania.

Zobacz również: Nintendo Direct - podsumowanie. Zobacz jakie gry zaprezentowano