Xbox Series X z poważnymi problemami, nie liczcie na nowe konsole

Microsoft może być zadowolony ze startu nowej generacji konsol - Xbox Series X i Xbox Series S. Problem w tym, że amerykański producent padł ofiarą własnego sukcesu.

xbox series x

Jeszcze kilka dni temu mogłoby się wydawać, że konsole nowej generacji od Microsoftu nie wzbudzają takiego zainteresowania jak PlayStation 5. Sprzęt Sony nie jest dostępny już od wielu tygodni, tymczasem Xbox Series X i Series S można jeszcze dostać w niektórych sklepach. Okazuje się jednak, że sytuacja na polskim rynku nieco zakrzywia rzeczywistość.

W wielu zakątkach świata zakup Xbox Series X graniczy z cudem. Nawet w Japonii - jednym z najtrudniejszych rynków dla Microsoftu, nowa konsola wyprzedała się w dosłownie kilkadziesiąt minut.

xbox

Sytuacja ta jest o tyle problematyczna, że na jej temat postanowił wypowiedzieć się sam szef marki Xbox - Phil Spencer. W jednym z ostatnich wystąpień, przyznał on, że pomimo usilnych starań jego firmy, konsol jest po prostu za mało, aby sprostać wymaganiom rynku.

Potrzebujemy więcej konsol! Ciągle powtarzam, że tak trudno jest teraz zdobyć konsole. I naprawdę za to przepraszam. Budujemy je już od prawie dwóch miesięcy i staramy się wprowadzić do sklepów jak najwięcej, ale popyt jest po prostu za duży. - Phil Spencer, CEO Xbox

Śmiało możemy zatem założyć, że wkrótce i z polskich sklepów znikną ostatnie sztuki Xbox Series X. Wówczas na nową dostawę będziemy musieli naprawdę długo czekać. Tim Stuart - szef finansów Microsoftu, ujawnił że problemy z dostępnością konsoli potrwają co najmniej do kwietnia 2021 roku.

Konsole Xbox Series X i Xbox Series S zadebiutowały na świecie (w tym w Polsce) dokładnie tydzień temu - 10 listopada. Więcej informacji na temat nowej generacji znajdziecie tutaj.

Zobacz również: Premiera PS5 w Polsce - sprawdź, gdzie jescze można kupić konsole