Xbox'a 720 nie uruchomisz bez Kinecta. Odpalisz za to kilka gier jednocześnie

Ostatnie spekulacje na temat konsoli Xbox 720 nie były zbyt optymistyczne dla graczy. Dzisiaj przedstawiamy kolejne, tym razem związane przede wszystkim z kontrolerem Kinect.

Ostatnie doniesienia na temat konsoli Xbox 720 (a może Xbox Next?) z pewnością wzbudziły niezadowolenie wśród wielu graczy. Wynikało z nich bowiem, że gry będą wymagały wprowadzenia jednorazowego kodu, co ma pomóc Microsoftowi w walce z rynkiem używanych gier.

Dzisiaj mamy okazję przedstawić Wam kolejne spekulacje na temat tego urządzenia, których autorem jest niejaki SuperDaE stojący m.in. za niedawnym wyciekiem do Sieci 90-stronicowego dokumentu mającego przedstawiać specyfikację konsoli Sony PlayStation 4 (a właściwie jej wersji deweloperskiej).

Zobacz również:

  • Nowy wygląd Microsoft Office. Jak zaktualizować?

SuperDaE twierdzi, że Xbox 720 będzie wymagał do działania podłączenia ulepszonej wersji Kinecta, który nie będzie już opcjonalnym dodatkiem, lecz będzie dostarczany w zestawie z konsolą.

Nowy Kinect oferować ma znaczne usprawnienia pozwalające na:

- jednoczesne śledzenie nawet sześciu osób

- automatyczną identyfikację użytkownika

- większą precyzję pozwalającą np. na śledzenie kciuków użytkownika, tego czy ma otwartą dłoń i rozpoznawanie ekspresji jego twarzy

- szerszy kąt widzenia

Każda konsola ma być dostarczana z dyskiem twardym o pojemności 500 GB (wszystkie gra będą wymagały instalacji plików na dysku), będzie pozwalała na segmentową instalację (możemy rozpocząć grę bez pełnej instalacji, która zostanie dokończona w tle) i wymagała odczytu danych gry wyłącznie z dysku (nie z płyty). Ponadto oferować ma ogromnie przydatną wielozadaniowość, co oznacza, że użytkownik będzie mógł się przełączać pomiędzy aplikacjami i grami "w locie", bez potrzeby ich wyłączania.

Na koniec warto wspomnieć, że zmiany dotkną również pada, który według SuperDaE przejdzie "naturalną ewolucję". Dla użytkowników istotna z pewnością jest tutaj informacja, że ze względu na "nową technologię komunikacji" nie będzie on niestety współpracował z nowym Xbox'em.