Xbox drugą konsolą w Europie!

Niezależne badania statystyczne, przeprowadzone przez firmy Chart-Track i GfK wykazały, że pod względem liczby sprzedanych egzemplarzy w Europie, konsola Xbox znacznie wyprzedziła GameCube Nintendo i uplasowała się na drugiej pozycji - za Sony PlayStation 2.

Od dnia premiery do końca roku 2002 liczba sprzedanych konsol Microsoftu tylko w Wielkiej Brytanii, Francji i Niemczech znacznie przekroczyła milion egzemplarzy i, wraz z wysokim poziomem sprzedaży w pozostałych krajach europejskich, pozwoliła osiągnąć jej dwukrotną przewagę w stosunku do liczby sprzedanych konsol Game Cube.

Duży wpływ na tak dobre wyniki miały przedświąteczne promocje Xboxa, oferujące m.in trzy darmowe gry Segi przy zakupie konsoli. W wielu sklepach na terenie Europy, promocyjne egzemplarze Xboxa wyprzedano na długo przed świętami. Nie bez znaczenia dla sukcesu konsoli była również szeroka oferta gier na Xboxa, obejmująca popularne gry, dostępne wyłącznie na platformę Microsoftu (Splinter Cell), jak również tytuły wieloplatformowe, takie jak Harry Potter and the Chamber of Secrets, FIFA 2003 oraz Colin McRae Rally 3.

Dodatkowym atutem produktu Microsoftu było wprowadzenie na rynek zestawu Xbox Live, który umożliwia werbalne porozumiewanie się z graczami za pomocą specjalnego zestawu (słuchawki z mikrofonem), niezależnie od tego z jakiego zakątka świata połączyli się z Internetem.

"Jesteśmy bardzo zadowoleni, że, zgodnie z naszymi przewidywaniami, okres świąteczny przyniósł ogromny wzrost sprzedaży Xboxa"- mówi Neil Thompson, Dyrektor Marketingu Xbox Europa – "Stabilny wzrost liczby użytkowników naszej konsoli w ciągu całego roku potwierdził słuszność naszej strategii dostarczania graczom dokładnie tego, czego potrzebują – niezbyt drogiej konsoli, o większej mocy niż inne dostępne na rynku, z dużym portfelem przebojowych gier i wbudowanym adapterem umożliwiającym zabawę w Internecie".