Xbox górą, Nintendo na dnie

Według najnowszych badań, Xbox 360 jest bardziej popularny niż Sony Playstation 3 i Nintendo Wii. Wpływ na wzrost popularności konsoli Microsoftu może mieć Kinect, o którym sporo się ostatnio mówi.

Badania MyVoucherCodes pokazują, że 43 proc. zapytań w wyszukiwarce strony dotyczyło Xboxa 360, podczas gdy Sony Playstation 3 było przedmiotem tylko 31 proc. wszystkich poszukiwań.

Microsoft Kinect został wypuszczony na rynek w listopadzie. Jest dodatkiem do konsoli wykrywającym ruch i umożliwiającym grę bez dodatkowych kontrolerów - sam stajesz się kontrolerem. Kinect potrafi też rozróźniać twarze i rozpoznawać różne głosy.

Jak widać jest też dobry w zachęcaniu do kupna Xboxa 360. Sprzedawany jest z zestawem gier Kinect Adventures. Są one z nim kompatybilne i wykorzystują jego możliwości.

Brytyjski serwis podaje, że Nintendo Wii jest najmniej popularną kosolą, a zapytania o nią stanowiły tylko 16 proc. wszystkich wyszukiwań na stronie, czyli o 47 proc. mniej niż rok temu.

Rok temu o tej porze, Nintendo Wii ciągle z powodzeniem rywalizowało z innymi bardziej zaawansowanymi technologicznie konsolami. W tym roku jednak, Wii spotkało się z ostrą konkurencją. Sony PS3 oraz Xbox 360 spychają Wii na dno tabeli ligi gier - powiedział prezes MyVoucherVodes, Mark Pearson.

Pearson uważa też, że doprowadziło do tego wypuszczenie na rynek kontrolerów ruchów Kinect i Sony Move.