Xbox - maszyna do wszystkiego

Jak to działa?

Sterowanie naszym multimedialnym centrum jest banalnie proste, można w tym celu wykorzystywać standardowego pada, dołączonego do każdej konsoli, jak też pilota, czy klawiaturę i myszkę, które podłącza się do konsoli poprzez prostą przejściówkę. Możliwe jest także zdalne sterowanie poprzez sieć, jeżeli tylko nasz Xbox jest podłączony do domowej sieci lokalnej.

Xbox - maszyna do wszystkiego

Tak wygląda XBMC 2.0 po uruchomieniu

Standardowo konsola podłączana jest do telewizora przy pomocy kabli chinch, które umożliwiają otrzymanie dźwięku stereo i nienajlepszego obrazu. Jednak za parę złotych więcej użytkownik może zaopatrzyć się w kabel RGB z wyjściem optycznym, który nie tylko umożliwi podłączenie "czarnej skrzynki" do cyfrowego sprzętu audio i uzyskanie pełnego dźwięku przestrzennego, ale także polepszy jakość generowanego obrazu.

Domowe centrum rozrywki kojarzy nam się głównie z odtwarzaniem filmów i muzyki. Na tym polu XBMC może się poszczycić niemałymi osiągnięciami, gdyż ciężko jest znaleźć format wideo, czy audio, którego ten program nie obsługuje. XBMC może służyć jako zwykły odtwarzacz DVD, jednak radzi sobie także bez najmniejszego problemu z formatami DivX, XviD, QuickTime, MPEG-1, MPEG-2 i innymi. Program doskonale odtwarza napisy do filmów i nie ma przy tym żadnych problemów z doborem odpowiedniej strony kodowej, czy wielkości, koloru, czy rodzaju czcionki.

Xbox - maszyna do wszystkiego

XBox z XBMC 2.0 świetnie nadaje się do oglądania filmów...

Wśród formatów audio, takich jak popularne mp3, OGG Vorbis, WAV, czy WMA, znajdują się także archaiczne już MOD, S3M, czy XM. Dzięki XBMC przeniesienie swojej kolekcji płyt CD bezpośrednio na twardy dysk konsoli, także nie stanowi większego wyzwania dzięki wbudowanej funkcji kodowania dźwięku do formatów WAV, OGG lub mp3.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: