Xbox nadrabia straty

Obniżenie przez Microsoft w Europie cen konsoli Xbox przyniosło efekty. W tej chwili urządzenie te stanowią średnio 50% wszystkich "zaawansowanych konsol" sprzedawanych w Zachodniej Europie.

Obniżenie przez Microsoft w Europie cen konsoli Xbox przyniosło efekty. W tej chwili urządzenie te stanowią średnio 50% wszystkich "zaawansowanych konsol" (do grupy tej zalicza się właśnie Xbox, PlayStation2 firmy Sony oraz GameCube Nintendo) sprzedawanych w Zachodniej Europie. Tak przynajmniej wynika z raportu opublikowanego przez Microsoft.

Czytamy w nim, że Xbox, który na rynek europejski trafił 14 marca i początkowo nie cieszył tak dużym zainteresowaniem, jak spodziewał się Microsoft, powoli zaczyna odrabiać straty. W tej chwili urządzenie to stanowi 49% wszystkich konsol nowej generacji sprzedawanych w Wielkiej Brytanii, 46% - we Francji oraz 55% w Niemczech. Główną przyczyną wzrostu zainteresowania klientów było obniżenie ceny konsoli – 26 kwietnie Microsoft zredukował ją o 38%.

Zobacz również:

Wiadomo również, że dużym zainteresowanie klientów cieszą się ostatnio gry przeznaczone dla Xbox – z szacunków Microsoftu wynika, że przeciętny europejski nabywca konsoli zaopatrzył się w 4 gry.