Xbox walczy o graczy!

Od 15 października aż do końca roku, w Stanach Zjednoczonych przy zakupie konsoli Xbox, kupujący otrzymają bezpłatnie dwie gry o łącznej wartości ok. 100 USD.

Dodatkowo obecnie sprzedawane konsole będą wyposażone w mniejszy i szybszy kontroler, który oryginalnie wykorzystywany był w konsolach, sprzedawanych wyłącznie na rynku w japońskim. Wcześniej ze względu na ogromne zainteresowanie kontrolerem, sprzedawano go w USA jako dodatek za 29 USD

W tym roku byliśmy już świadkami pierwszego etapu wojny cenowej pomiędzy Microsoftem i Sony, kiedy to obie firmy obniżyły ceny sowich konsol do 249 EUR w Europie. Już wtedy szacowano, że Microsoft traci na każdej sprzedanej konsoli od 65 do100 USD a każda sprzedana gra przynosi ok. 10 USD zysku.

Konsola Xbox, pod względem sprzedawanych egzemplarzy i ilości dostępnych na nią gier, w dalszym ciągu pozostaje daleko w tyle za Sony Playstation 2. Wygląda na to, że dramatycznie niska sprzedaż Xbox zmusza Microsoft do desperackich kroków. Trudno sobie w tej chwili wyobrazić, aby w krótkim czasie tego rodzaju akcje promocyjne mogły znacznie poprawić sytuację firmy na rynku.