Xbox z grami free to play?

Według branżowych źródeł, Microsoft pracuje nad przygotowaniem systemu mikrotransakcji. Ma on zostać wykorzystany w grach MMO opartych na modelu biznesowym free to play, które wkrótce pojawią się na Xboksie 360.

Gry free to play dla Xboksa 360 będą oferowały, możliwość darmowego grania, ale, podobnie jak na komputerach PC, pewne przedmioty i możliwości doskonalenia postaci zostaną udostępnione tylko osobom, które za nie zapłacą - podaje serwis develope-online.net.

Xbox 360 już obecnie dysponuje wirulentną walutą Microsoft Points. Opracowywany system, mający zapewnić możliwość wykonywania mikrotransakcji wewnątrz gry, ma również korzystać z istniejącej już waluty wirtualnej. Dzięki niemu będzie można dokonywać zakupów w świecie gry bez konieczności odwiedzania Xbox Live Marketplace.

Niedawno na wprowadzenie gier free to play na swojej platformie Steam zdecydowała się firma Valve. Gry tego typu są coraz popularniejsze. Dotyczy to zarówno gier MMORPG z rozbudowanym światem i piękną grafika, jak i gier przeglądarkowych oraz społecznościowych, na których Zynga zbiła fortunę.

Na razie Microsoft nie potwierdził tych doniesień.