Xbox złamany?

Student legendarnego Massachusetts Institute of Technology twierdzi, że udało mu się "złamać" zabezpieczenia konsoli Xbox. Wprowadzone przez niego modyfikacje umożliwiają użytkownikom konsoli korzystanie z nielegalnie wykonanych kopii płyt.

Andrew Huang, student legendarnego Massachusetts Institute of Technology twierdzi, że udało mu się "złamać" zabezpieczenia konsoli Xbox. Wprowadzone przez niego modyfikacje umożliwiają użytkownikom konsoli korzystanie z nielegalnie wykonanych kopii płyt.

Metoda A. Huang polega na "wyciągnięciu" z danych zapisanych na oryginalnej płycie programowego "klucza", który gra musi zawierać, by konsola rozpoznała ją i uznała za legalną. Po uzyskaniu "klucza" wystarczy umieścić go na nielegalnej płycie, by konsola ją odtworzyła. Co więcej, zdaniem zdolnego studenta, wprowadzenie owego "klucza" do innego oprogramowanie może pozwolić na uruchamianie na Xboksach dowolnych aplikacji – np. odtwarzacza plików MP3 lub przeglądarki internetowej.

To jednak tylko teoria - Andrew Huang twierdzi bowiem, że "złamanie" zabezpieczeń konsoli miało jedynie charakter eksperymentu i nie zamierza on publikować wyników swoich badań.


Zobacz również