Xcelsius ożywia Excela

Firma Infommersion na targach Comdex 2003 w Las Vegas zaprezentowała pomysł na ożywienie arkuszy, tabel oraz wykresów tworzonych w Excelu. Program o nazwie Xcelsius umożliwi zamianę szarych prezentacji w kolorowe i interaktywne pliki Flash.

Xcelsius ożywia Excela

Do obsługi programu nie jest wymagana wiedza z zakresu programowania oraz tworzenia w technologii Flash. Do dyspozycji użytkownika jest blisko 40 przeróżnych elementów graficznych, suwaków, grafów, wykresów. Każdy z obiektów możemy przyporządkować do konkretnych danych w arkuszu kalkulacyjnym. Oprócz samych danych możemy eksportować również formuły co oznacza, iż podczas prezentacji będziemy mogli wpływać na wielkość wyświetlanych parametrów i obserwować ich wpływ na inne dane zamieszczone na wykresie.

Program dostępny jest w dwóch wersjach: Standard (w cenie 195 USD) oraz Professional (w cenie 495 USD). W edycji Professional dodano możliwość aktualizacji danych poprzez połączenie z bazą danych XML. Co ważniejsze, aby obejrzeć prezentację wykonaną przy pomocy Xcelsiusa wystarczy zwykły Flash Player 6. Program pracuje pod kontrolą systemu Windows 2000 oraz XP i wymaga posiadania pakietu biurowego Office 2000, XP lub 2003.

Więcej informacji: http://www.infommersion.com