Xclef 500: odtwarzacz z dyskiem 100 GB

Firma Digital Mind zaprezentowała kieszonkowy odtwarzacz audio, dysponujący twardym dyskiem o pojemności 100 GB. Jak mówią przedstawiciele Digital Mind, jest to pierwszy na świecie odtwarzacz o tak dużej pojemności.

Xclef 500 - odtwarzacz audio z dyskiem o pojemności 100 GB

Xclef 500 - odtwarzacz audio z dyskiem o pojemności 100 GB

Xclef 500 potrafi odtworzyć pliki muzyczne w formacie MP3, WMA, Ogg Vorbis, WAV oraz ASF. Niestety, urządzenie nie obsługuje plików AAC - w tym również nagrań zabezpieczonych systemem DRM (Digital Rights Management), zakupionych w internetowym sklepie muzycznym iTunes Music Store.

Komunikacja odtwarzacza z komputerem odbywa się poprzez port USB 2.0. Urządzenie posiada ponadto tuner radiowy FM, wbudowany mikrofon (możliwość nagrywania głosu i transmisji radiowej oraz bezpośredniego kodowania do MP3, 320 kbps), gniazdo line-in oraz optyczne wejście S/PDIF. Litowo-jonowa bateria wielokrotnego użytku zapewnia pracę urządzenia na co najmniej 20 godzin.

W Xclef 500 zastosowano standardowy, 2,5-calowy dysk twardy stosowany w komputerach przenośnych. Co ciekawe, w ofercie Digital Mind dostępny jest model odtwarzacza bez wbudowanego dysku (montujemy w nim po prostu własny nośnik, a za odtwarzacz zapłacimy wtedy 149 USD). Za Xclef 500 z dyskiem o pojemności 100 GB zapłacić trzeba natomiast 449 USD.

Więcej informacji: Digital Mind


Zobacz również