Xenoblade Chronicles 3 – premiera na Nintendo Switch już dziś. Sprawdź, co musisz wiedzieć. Cena, recenzje, opinie i więcej

Już dziś na Nintendo Switch zadebiutuje najnowsza odsłona popularnej serii gier jRPG - Xenoblade Chronicles 3. Sprawdź, co musisz wiedzieć przed jej premierą.

W Xenoblade Chronicles 3 zagrasz tylko na Nintendo Switch (fot. Nintendo)

Xenoblade Chronicles to jedna z największych tegorocznych premier na Nintendo Switch. Sprawdź, co warto wiedzieć przed premierą tego wyczekiwanego jRPG.

Xenoblade Chronicles 3 – premiera

Premiera Xenoblade Chronicles 3 odbędzie się już 29 lipca 2022 roku, wyłącznie na konsoli Nintendo Switch.

Zobacz również:

  • Recenzja: Xenoblade Chronicles 3 to gra tak duża i ambitna, że momentami potrafi przytłoczyć [RECENZJA]

Xenoblade Chronicles 3 – fabuła

Xenoblade Chronicles 3 przenosi nas do fantastycznego świata przyszłości, w którym nieustanny spór toczą te sobą dwa mocarstwa - Keves i Agnus. Na potrzeby wyniszczającej wojny obydwa państwa „tworzą” młodych żołnierzy, którzy przynajmniej przez 10 lat muszą brać udział w walkach, po czym będą mogli odzyskać swoje życia.

Xenoblade Chronicles 3

(fot. Nintendo)

W tej wojennej zawierusze poznajmy Noah i Mio – wyjątkowo uzdolnionych żołnierzy (Off-Seers), którzy posiadają zdolności wysyłanie duchów poległych żołnierzy w zaświaty poprzez granie specjalnej pieśni. Niestety, Noah i Mio reprezentują przeciwne strony konfliktu. Podczas jednego ze starć odkrywają jednak, że mają większy problem niż rywalizacja Keves i Agnus, co sprawia, że łączą siły.

Xenoblade Chronicles 3 – postacie

Głównymi bohaterami historii Xenoblade Chronicles 3 są Noah i Mio. Nie oznacza to jednak, że w grze brakuje barwnych postaci. W sumie, w grze występuje 6. grywalnych bohaterów. Noah, Eunie i Lanz, to przyjaciele od najmłodszych lat i zawsze trzymają się razem. Mio najczęściej można natomiast spotkać w towarzystwie Seny i Taiona.

Xenoblade Chronicles 3

Noah to jeden z głównych bohaterów Xenoblade Chronicles 3 (fot. Nintendo)

Xenoblade Chronicles 3 – rozgrywka

Xenoblade Chronicles 3 to gra jRPG z ogromnym otwartym światem. Oprócz rozbudowanej i wielowątkowej głównej kampanii, na graczy czekają także: liczne zadania poboczne, wielu potężnych (i opcjonalnych) bossów oraz mnóstwo sekretów.

Xenoblade Chronicles 3

(fot. Nintendo)

Sporą część rozgrywki zajmują starcia, te zostały stworzone na bazie poprzednich gier z serii i łączą tak naprawdę najlepsze rozwiązania z Xenoblade Chronicles 1 i 2. Oznacza to, że wciąż mamy do czynienia z mocno taktycznym, ale przy tym efektownym oraz satysfakcjonującym systemem walki.

Xenoblade Chronicles 3 – trailery

Xenoblade Chronicles 3 doczekało się już kilku zwiastunów, które nie tylko wprowadzają nas w historię gry, ale także jej mechaniki.

Xenoblade Chronicles 3 - cena. Gdzie kupić najtaniej?

Xenoblade Chronicles 3 jest dostępne tylko na konsoli Nintendo Switch. Do wyboru macie zatem wersję pudełkową bądź cyfrową (bezpośrednio ze sklepu online). W Polsce jednak bardziej opłacalne wydaje się kupno Xenoblade Chronicles 3 w wersji pudełkowej. Jeśli jeszcze nie zamówiliście gry, to przedstawiamy wam najlepsze oferty w polskich sklepach. Listę najlepszych okazji znajdziecie TUTAJ.

Czy muszę znać historię z Xenoblade Chronicles 1 i 2?

Wielu graczy zadaje sobie pytanie - czy muszę znać historię z Xenoblade Chronicles 1 i 2, aby cieszyć się rozgrywką w najnowszą odsłonę serii? Odpowiedź na to pytanie jest niezwykle prosta – nie. Jak podkreśla Tetsuya Takahashi – lider studia Monolith i główny twórca serii - „Nazwa 'Xeno', tak naprawdę istnieje tylko po to, by wyraźnie zaznaczyć, że są to produkcje Tetsuya Takahashiego”. Oznacza to, że spokojnie możecie nabyć Xenoblade Chronicles 3 i w pełni cieszyć się rozgrywką. Warto jednak podkreślić, że najwierniejsi fani cyklu będą oczywiście mogli liczyć na dodatkowe smaczki w postaci odniesień do starszych gier.

Xenoblade Chronicles 3 - recenzje. Hit czy kit?

Do sieci trafiły już pierwsze recenzje gry Xenoblade Chronicles 3. Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że Nintendo Switch ma kolejny hit, który powinien zadowolić nie tylko fanów serii czy gatunku, ale również nowych graczy. Xenoblade Chronicles 3 może się obecnie pochwalić średnią ocen na poziomie 89 w serwisie Metacritic (na bazie 66 recenzji). Recenzenci najczęściej chwalą znakomitą, wielowątkową fabułę, świetnie rozpisanych bohaterów, eksplorację i rozbudowany system walki. Sporo uznania zebrała również oprawa audio-wizualna, wielu dziennikarzy uznaje, że Xenoblade Chronicles 3 to obecnie jedna z najładniejszych gier na Nintendo Switch. Co mówią poszczególne recenzje? Oto kilka wybranych cytatów na temat Xenoblade Chronicles 3.

Ben Johnson, Pocket Tactics (ocena końcowa: 10)

Xenoblade Chronicles 3 jest sobą i to głośno. Jest tym, czym jest bez cienia wątpliwości. To gra wideo idealna, w takim stopniu, w jakim bierze wszystko, co czyni serię wyjątkową i podkręca to mocniej i mroczniej. Robi to, co chce.

Chris Carter, Destructiod (ocena końcowa: 9,5)

Obsada, ciężar historii i swoboda w tworzeniu drużyny to trójca sił, która mnie przekonała.

PJ O'Reilly, Nintendo Life (ocena końcowa: 10)

Xenoblade Chronicles 3 to prawdziwe arcydzieło i najważniejsza część znakomitej serii Monolith Soft. Czeka nas emocjonalnie naładowana i zaskakująco ostra epopeja, rozległa i niezwykle wciągająca narracja wypełniona niezapomnianymi postaciami, wspierana przez jedne z najlepszych walk, jakie mieliśmy przyjemność poznać w tym gatunku.

Matthew Castle, VGC (ocena końcowa: 5 na 5)

Xenoblade Chronicles 3 dostarcza ogromny świat i wystarczająco dużo historii i postaci, aby go wypełnić, w połączeniu z najbardziej reaktywnym systemem walki serii do tej pory.

Zobacz również: