Xenoblade Chronicles: Definitive Edition zadebiutuje już w maju

Do sieci trafiły kolejne "przecieki", dotyczące daty wydania Xenoblade Chronicles: Definitive Edition na Nintendo Switch. Możliwe, że premiery doczekamy się już w maju.

Pierwsza części sagi Xenoblade Chronicles została wydana w 2010 roku na Nintendo Wii, a następnie w 2015 roku na Nintendo 3DS. Jest ona duchowym spadkobiercą kultowych serii - Xenogears i Xenosaga. Ta seria japońskich gier rpg, doczekała się dużej rzeszy fanów. Nic więc dziwnego, że zapowiedziana na zeszłorocznym Nintendo Direct, Xenoblade Chronicles: Definitive Edition wzbudza ogromne emocje.

Podczas ogłoszenia nowej edycji gry zaprezentowano zwiastun, który możecie obejrzeć poniżej, oraz rok wydania – 2020. Niestety, nadal jest wiele niewiadomych związanych z tytułem, np. twórcy sami nie określili się jeszcze, czy będzie to remake czy raczej remaster gry i na jakie nowości możemy dokładnie liczyć. Nie została także podana dokładna data premiery, więc nic dziwnego, że spekulacje nadal trwają.

Zaledwie tydzień temu, duński sklep Cool Shop ujawnił datę premiery produktu – 29 maj 2020 roku, ale do tej pory nie było oficjalnego potwierdzenia tych informacji. Jednak teraz kolejny sklep - szwedzki spelbutiken.se, umieścił w swoim asortymencie Xenoblade Chronicles: Definitive Edition z identyczną datą wydania. Możliwe, że Szwedzi zasugerowali się datą umieszczoną przez duński sklep, jednak mogą to być również wewnętrzne informacje.

Na weryfikację podanego przez sklepy terminu musimy jednak jeszcze poczekać, miejmy nadzieję, że dowiemy się wkrótce. Nintendo wciąż nie ogłosiło daty noworocznego Directa, o którym spekuluje się od tygodni, możliwe, że to właśnie tam ujawniona zostanie dokładna premiera gry.

źródło: dualshockers.com