Xerox DocuColor iGen3

27 czerwca 2005 r. w drukarni D&D Gliwicach uruchomiono pierwszą w Polsce maszynę Xeroxa DocuColor iGen3 do kolorowego druku cyfrowego. Obecnie jest to najbardziej zaawansowane technologicznie urządzenie w tym segmencie na świecie.

27 czerwca 2005 r. w drukarni D&D Gliwicach uruchomiono pierwszą w Polsce maszynę Xeroxa DocuColor iGen3 do kolorowego druku cyfrowego. Obecnie jest to najbardziej zaawansowane technologicznie urządzenie w tym segmencie na świecie.

Xerox DocuColor iGen3

DocuColor iGen3 jest przeznaczony dla segmentu rynku kolorowego druku cyfrowego o jednostkowym nakładzie do 5000 egzemplarzy. Zaprojektowany z wykorzystaniem zaawansowanej technologii tworzenia obrazu, zaspokaja potrzeby użytkowników w zakresie mniejszych nakładów, krótszego cyklu produkcyjnego i obniżenia kosztów druku. DocuColor iGen3 potrafi, wykorzystując zmienne dane osobowe, drukować specjalne broszury, katalogi przeznaczone dla konkretnych odbiorców, personalizowane książki, biuletyny, zaadresowane karty pocztowe, mailingi, faktury itd.

Sercem nowego systemu jest opatentowane przez firmę Xerox rozwiązanie SmartPress Technology™ - technologia trzeciej generacji. Wykorzystując bardzo drobny toner oraz sztuczną inteligencję, technologia umożliwia uzyskanie dokumentów o jednolitych, powtarzalnych i wiernych kolorach. Do jej realizacji użyto 85 procesorów oraz 5 milionów wierszy kodu źródłowego. Tworzenie obrazu polega na nałożeniu tonera w czterech kolorach - CMYK (cyan, magenta, yellow, black) - na naładowany elektrostatycznie nośnik. Gdy nośnik i papier stykają się, wspólne działanie ładunków elektrostatycznych, fal dźwiękowych i ciśnienia powoduje naniesienie toneru na papier. Cały obraz jest przenoszony na papier w jednym szybkim przebiegu, co umożliwia uzyskanie niespotykanej dotychczas szybkości druku, niezwykle precyzyjne odwzorowanie kolorów i większą niezawodność.

DocuColor iGen3 to nie tylko zaawansowana technologia przetwarzania obrazu. Urządzenie to potrafi automatycznie rozpoznawać różne formaty i typy papieru oraz drukować na nich w ramach tego samego nakładu. Sztuczna inteligencja pozwala na precyzyjne umieszczenie papieru w celu jak najdokładniejszego odwzorowania obrazu. Technologie SmartPress dają urządzeniu DocuColor iGen3 znaczącą przewagę nad wchodzącymi na rynek maszynami drugiej generacji. DocuColor iGen3 drukuje 6000 kolorowych stron formatu A4 na godzinę albo 100 takich stron na minutę. Ogromną zaletą jest możliwość druku na większości papierów - zarówno powlekanych, jak i niepowlekanych - stosowanych do druku offsetowego. Odbitki można poddać uszlachetnianiu - laminowaniu bądź lakierowaniu oraz obróbce introligatorskiej - bigowaniu, sztancowaniu i złamywaniu.

Automatyczne drukowanie dwustronne jest możliwe przy dowolnej gramaturze podłoża (do 300 g). Xerox twierdzi, że w systemie iGen3 znacznie udoskonalono pasowanie po obu stronach arkusza, maszyna pozwala też na dokładanie i zabieranie papieru z podajników/systemów odbierania bez przerywania pracy. Bardzo ciekawą opcją jest możliwość ustawienia urządzenia, tak by co 50. lub co 100. odbitka była wyrzucana przez maszynę do sprawdzenia. Co ciekawe, kopia tej odbitki jest drukowana w standardowym nakładzie; eliminuje to ryzyko zgubienia arkusza.

DocuColor iGen3 ma budowę modułową i może współpracować z większością systemów przygotowania do druku i obiegu dokumentów oraz z większością aplikacji. Maszyna jest obsługiwana przez dwa komputerowe systemy przygotowania do druku: platformę Spire firmy CreoScitex do profesjonalnej obróbki obrazu oraz Xerox DocuSP Server perfekcyjnie obsługujący strumienie danych zmiennych, w tym dokumenty transakcyjne.

produkt: Xerox DocuColor iGen3

producent: Xerox

cena brutto: do negocjacji

konkurenci: brak

kontakt:http://www.xerox.com.pl

za:

Możliwość druku na papierach offsetowych, bardzo dobra jakość druku, krótki czas przygotowania do druku.

przeciw:

Brak.