Xerox Phaser 6250

Najszybszy kolorowy laser formatu A4 powstał z połączenia podrasowanego mechanizmu Fuji-Xeroksa z elektroniką Xeroksa.

Najszybszy kolorowy laser formatu A4 powstał z połączenia podrasowanego mechanizmu Fuji-Xeroksa z elektroniką Xeroksa.

Podrasowanie polega na przyspieszeniu druku o 50 procent, z 16 do 24 stron na minutę. Taki wzrost tempa bez zasadniczej zmiany konstrukcji zdarza się w urządzeniach mechanicznych bardzo rzadko.

Jednofazowy sprinter

Drukarka drukuje jednofazowo, równie szybko w kolorze, jak w czerni. Cztery kompletne zestawy laserowe jednocześnie tworzą na bębnach wizerunki w kolorach podstawowych, które są potem zbierane w dwóch kaskadach wpierw do dwóch, a następnie do jednego obrazu, skąd trafiają na papier.

Xerox Phaser 6250

Xerox Phaser 6250

Zasługą mechanizmu jest dobra szybkość wydruków tekstowych, ale w najlepszym tempie druku obszernych plików wysokorozdzielczej grafiki większy udział ma elektronika: 700-megahercowy procesor i 256 MB RAM-u. Jakość druku jest podobna jak w wolniejszym, modelu poprzedniej generacji, blisko czołówki, lecz nie rekordowa. Łącznie za szybkość i jakość druku Phaser 6250 dostał notę bliską ideału.

Wyniki byłyby jeszcze lepsze, gdyby nie brak sterowników w języku polskim oraz bardzo wysokie ceny dodatkowej pamięci i twardego dysku. Testowany model DP jest środkowym z piątki, najtańszy, 6250B, ma tylko porty LPT i USB 2.0, kolejne dodatkowo kartę sieciową oraz gniazdo na twardy dysk, który w najdroższym modelu, 6250DC, wchodzi w skład standardu. Ceny drukarek zaczynają się od 12 tysięcy złotych, kończą na dwudziestu.

Informacje Xerox, tel. (22) 8787800,http://www.xerox.pl

Cena 15 650 zł