Xerox Tektronix Phaser 850

Drukarki firmy Tektronix mają dobrą markę - ich użytkownicy przyzwyczaili się, że za rozsądną cenę kupują urządzenia niezawodne, oferujące wysoką jakość wydruków.

Drukarki firmy Tektronix mają dobrą markę - ich użytkownicy przyzwyczaili się, że za rozsądną cenę kupują urządzenia niezawodne, oferujące wysoką jakość wydruków.

Xerox Tektronix Phaser 850

Phaser 850 jest sprzedawany w trzech wersjach: 850N (cena 3850 USD + VAT), 850 DP (cena 6127 USD + VAT) i 850 DX (cena 7975 USD + VAT). Model podstawowy 850N ma rozdzielczość 800 dpi, procesor RISC 200 MHz, wbudowany Ethernet oraz interfejs równoległy i USB ( 850 DP wyposażono dodatkowo w 64 MB RAM-u i możliwości drukowania w rozdzielczości 1200 dpi}. W najdroższej wersji Phaser 850 DX, dodano dysk twardy o pojemności 6 GB i tacę na 500 arkuszy papieru.

Nowy model drukarki atramentowej Phaser 850 z pewnością potwierdzi pozytywne opinie na temat urządzeń Tektronixa. Phaser 850 to sprzęt bardzo szybki i ekonomiczny. W ciągu minuty może wydrukować prawie dwie i pół strony kolorowej grafiki (przeciętna drukarka laserowa jest dwa razy wolniejsza). Gorzej z szybkością druku czarno-białych tekstów (6,8 strony na minutę) - ale to nie powinno raczej zasmucić pracowników studiów graficznych, do których jest kierowany Phaser 850. Dużym plusem urządzenia są nieduże koszty utrzymania (firma Tektronix oferuje darmowe kostki czarnego atramentu przez cały okres funkcjonowania drukarki) i jego niewielkie rozmiary (18 x 24 cale). Phaser 850 zmieści się nawet w najmniejszym studiu, a jego zainstalowanie zajmie nam minutę. W nowym modelu nie musimy długo czekać, aż drukarka się rozgrzeje i będzie gotowa do pracy.

Jakość wydruków jest generalnie bardzo dobra - jedyne zastrzeżenia, jakie mamy, to nieco zbyt ciemne kolory i ziarnista faktura przy drukowaniu barwnych zdjęć.

Choć Phaser 850 nie jest tanią drukarką, to warto ją polecić - szczególnie studiom graficznym, gdzie zazwyczaj brakuje miejsca i czas liczy się podwójnie.